Sukcesy uczniów klas inżynierskich w Finale XLI DTF

DTFDwie trzyosobowe drużyny z klasy 2A i klasy 3A uczestniczyły 7 marca w ścisłym finale XLI Drużynowego Turnieju z Fizyki o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży w Katowicach. Obie zostały laureatami!

Laureatami V miejsca zostali: Bartosz Bryl, Bartosz Paluch i Mikołaj Żelazny z klasy 2A inżynierskiej. Natomiast laureatami VII miejsca zostali: Radosław Skotnicki, Kacper Staszek i Patryk Tomczyk z klasy 3A inżynierskiej. Gratulacje!
W finale uczniowie musieli wykazać się przewidywaniem zjawisk fizycznych, umiejętnością wykonywania doświadczeń pomiarowych i opracowywania danych, wiedzą z historii fizyki oraz znajomością najnowszych odkryć. Chłopakom z klasy trzeciej życzymy powodzenia na maturze z fizyki, a drugoklasistom zwycięstwa w konkursie za rok!

• Powiększ zdjęcie 2A

2A