INTERNATIONAL JOB FAIR czyli Międzynarodowe Targi Pracy z uczniami LO2

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 czerwca 2021

Grupa uczniów biorących udział w projekcie eTwinning utworzona z klas: 2BG, 2AG oraz 2BP, która pracowała pod czujnym okiem Pani Profesor Ilony Górnik-Miśkiewicz, przeszła przez swoją pierwszą w życiu rozmowę kwalifikacyjną. Jak im poszło? 

10 maja 2021 roku w ramach ostatniego zadania z projektu eTwinning odbyło się spotkanie online z rówieśnikami z Czech, Niemiec, Słowenii oraz Hiszpanii, podczas którego uczniowie II LO mieli okazję przełamać swoje bariery językowe i zaczerpnąć życiową lekcję angielskiego. 

Jakie uczucia towarzyszyły Ci podczas rozmowy kwalifikacyjnej? 

Na początku najbardziej obawiałam się, że mój język będzie niezrozumiały dla innych uczestników. Ostatecznie cała rozmowa przebiegła bardzo przyjemnie, pod koniec czułam ulgę, że wszystko przebiegło zgodnie z planem. Byłam też zadowolona, że podjęłam decyzję o wzięciu udziału zarówno w całym projekcie jak i w rozmowie online. Uczestnicy wraz z prowadzącymi byli naprawdę mili i pomocni, gdy ktoś miał jakiś problem. - opowiada Michalina. 

 Które zadanie z projektu eTwinning wspominasz najlepiej? 

Najlepiej wspominam zadanie, w którym ubiegaliśmy się o pracę, pisaliśmy CV i list motywacyjny w języku angielskim. Uważam, że to bardzo przydatna umiejętność i cieszę się, że miałem możliwość, aby się tego nauczyć - mówi Jakub z 2AG.

Czy projekt przełamał Twoje bariery językowe?

Nigdy takowej bariery nie miałam, ale na pewno wpłynął nie tylko na dalszy rozwój języka, ale też na kreatywność, gdyż najciekawsze w projekcie było tworzenie własnej firmy. To podobało mi się najbardziej, mnóstwo graficznych przedstawień, własne logo, kreowanie w jaki sposób firma będzie działać. Tylko szkoda, że grupowy meeting z drużynami z innych krajów był tylko jeden - wypowiada się Olga z 2BP.

Tegoroczny projekt Young EU Entrepreneurs, czyli Młodzi Europejscy Przedsiębiorcy został zakończony i przyniósł uczniom dużo rozwoju oraz radości! Gratulujemy wszystkim udziału w programie eTwinning!

 

Dominika Świderska, 2BG 

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie 1

  1

 • Powiększ zdjęcie 2

  2

 • Powiększ zdjęcie 3

  3