Zimowa odskocznia

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 marca 2019

Ostatnie dni  prawdziwej kalendarzowej zimy zbliżają się dużymi krokami. Fanatycy sportów zimowych mają niepowtarzalną szansę, aby skorzystać z uroków tegorocznej mroźnej pory roku.

Leżący śnieg na zboczach stoku, ujemna temperatura, ekstremalne warunki pogodowe to tylko niektóre elementy wpływające na jakość jazdy. Natomiast jak już nie raz się przekonaliśmy, naszych narciarzy nic nie jest w stanie powstrzymać.

Każdy sezon to okazja do podsumowania swoich narciarskich wyczynów i umiejętności. Najlepsi zawodnicy naszej szkoły zostali wytypowani do wzięcia udziału w corocznych zawodach narciarskich. Uczestnicy na własnej skórze mogli się przekonać w jakim stopniu różni się jazda rekreacyjna od jazdy slalomem na czas, gdy w grę wchodzi także element rywalizacji. Nie wszyscy są w stanie znieść takiej presji co ma ogromny wpływ na końcową ilość zebranych punktów. Czekaliśmy z niecierpliwością na informacje podczas trwania mistrzostw, jednakże w dniu dzisiejszym mamy już oficjalne wyniki. Jak prezentuje się klasyfikacja uczniów naszej placówki ?

Zawodnicy zmierzyli się w dwóch kategoriach. W konkurencji indywidualnej Karolina Kaszuba z klasy 2BC została mistrzynią Jaworzna. Miejsce drugie zdobył Mikołaj Stańko. Miejsce trzecie należało do Weroniki Rechul z klasy 2BC. Czwarte miejsce osiągnął Szymon Pieczara klasa 2C, a miejsce piąte wywalczyła Aleksandra Osmenda z 1A. W kategorii drużynowej nasze liceum zdobyło pierwsze miejsce z ilością punktów w postaci 164.

Wydarzenie przyniosło nie tylko dużo radości, ale także satysfakcji dla młodych uczestników. Po raz kolejny zdobyliśmy wysokie miejsca dzięki chęciom i ogromnemu zaangażowaniu. Niezbędna motywacja ze strony nauczyciela mgr Witolda Ochmana była bardzo pomocna. Mistrzostwa Szkół Miasta Jaworzna odbyły się 27 lutego bieżącego roku w miejscowości Istebna. Każda osoba biorąca udział uzyskała dyplom wraz z medalem, a w klasyfikacji drużynowej przyznano pamiątkowe puchary. Slalom gigant na ,,Złotym Groniu'' pozostanie na długo niezapomnianym wspomnieniem.

 

Wiktoria Ziemianek 2d

Galeria

 • Powiększ zdjęcie 1

  1

 • Powiększ zdjęcie 2

  2

 • Powiększ zdjęcie 3

  3

 • Powiększ zdjęcie 4

  4