Wirtualny Dzień Otwarty LO2

26 maja 2021

29 kwietnia 2021 r. odbył się Dzień Otwarty II LO im. Czesława Miłosza dla uczniów klas podstawowych i ich rodziców. Wydarzenie odbyło się w trybie online. Relacja na żywo była transmitowana na Facebooku. Co wyróżnia nasze liceum i dlaczego warto je wybrać?

Spotkanie rozpoczęły prof. Magdalena Paluch i prof. Olga Kania, które zachęcały do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez uczniów naszej szkoły. Uczniowie z klas maturalnych Wiktoria, Ola i Przemek opowiedzieli o atmosferze panującej w szkole, specyfice nauki w poszczególnych klasach oraz podzielili się swymi opiniami  i wspomnieniami ze szkolnych imprez okolicznościowych i wyjazdów zagranicznych,  w których uczestniczyli w okresie, kiedy było to możliwe. W wirtualny spacer po naszej szkole zabrał nas Przemek. Pokazał jak wygląda szkoła, poszczególne klasy  i pracownie. Zwrócił uwagę na osiągniecia i sukcesy uczniów naszego liceum.

Prowadzący przedstawili ofertę edukacyjną na rok szkolny 2021/2022. Zaznaczono, że oprócz tradycyjnych lekcji uczniowie mogą uczestniczyć w licznych wykładach i warsztatach na wyższych uczelniach. Wskazano na wysoki poziom zdawalności matury w naszym który w 2020r. wyniósł 99% i był najwyższy z wszystkich szkół średnich w Jaworznie. Podkreślono, że jakość kształcenia została doceniona w ostatnim rankingu czasopisma „Perspektywy”, w którym nasza szkoła jako jedyne liceum w Jaworznie zdobyło Srebrną Tarczę.

Prof. Jacek Piątek wraz maturzystą Pawłem zaprezentował doświadczenia fizyczne, gdzie udowodnili, że fizyka nie jest taka nudna. Następnie uczniowie naszego liceum zaprezentowali doświadczenia z chemii pod czujnym okiem Prof. Bożeny Palian.

Podczas transmisji online była możliwość zadawania pytań, z których oglądający chętnie korzystali. Zapraszamy do obejrzenia transmisji z Wirtualnego Dnia Otwartego przygotowanego przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły, którą można obejrzeć na Facebooku. Zachęcamy też do zadawania pytań na stronie szkoły, Instagramie i Facebooku.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom, uczniom za zaangażowanie w przygotowanie wirtualnego spotkania i informacji o naszej szkole, a także wszystkim, którzy wzięli udział w Dniu Otwartym naszej szkoły. Do zobaczenia we wrześniu!

Emilia Kozłowska, kl. 2bg