Tydzień Edukacji Globalnej 2020

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 listopada 2020

„To nasz świat! Uczyńmy go lepszym!” - pod takim hasłem odbywał się tegoroczny Tydzień Edukacji Globalnej. W ramach tego wydarzenia, nasza szkoła już po raz piąty współtworzyła ogólnopolską Grę Miejską Fair Train. Naszymi partnerami były szkoły ze Śląska, w tym III LO im. A. Mickiewicza czy II LO im. M. Konopnickiej w Katowicach.

Od 10 lat Gra dotyczy edukacji globalnej i Celów Zrównoważonego Rozwoju. W tym roku z powodu pandemicznych ograniczeń w Grę można było zagrać online, na platformie Genial.ly 

Podziękowania dla wspaniałych i wytrwałych dziewczyn z 2bp – Kai Pieronkiewicz, Ady Czerwińskiej, Alicji Janusz, Kamili Mauch i Zuzy Michlewicz oraz dla Pani Olgi Kani, które podjęły wyzwanie i stworzyły wspaniałą stację na Arktyce, na temat zagrożeń tamtejszej fauny. Zobaczcie i zagrajcie sami!

„Sami musimy być zmianą, którą chcemy oglądać na świecie” Mahatma Ghandi 

Poniżej link do Gry:

X Gra Miejska Fair Train

 

Oto krótkie wprowadzenie do Gry.

Witajcie w X edycji gry FAIR TRAIN !

W tym roku spotykamy się z Wami w zupełnie innej sytuacji niż w poprzednich latach. Było to dla nas – organizatorów i partnerów gry - duże wyzwanie, ale podjęliśmy je i przygotowaliśmy dla Was 12 stacji online rozmieszczonych w różnych punktach na mapie świata. Jak zawsze, chcemy zwrócić Waszą uwagę na globalne współzależności i wyzwania, które wymagają od nas, obywatelek i obywateli świata, podjęcia działania. Wszystkie stacje odnoszą się do tematyki związanej z realizacją Celów Zrównoważonego Rozwoju. Chcemy Wam w tym roku pokazać zarówno problemy, na które należy zwrócić uwagę, jak i dobre praktyki i działania, jakie podejmowane są w różnych miejscach na świecie, aby do roku 2030 zrealizować Cele Zrównoważonego Rozwoju. Za chwilę otrzymacie dostęp do mapy, na której za znaczyliśmy tegoroczne stacje naszej gry. Trasa podróży zależy wyłącznie od Was, a kolejność odwiedzanych miejsc nie ma znaczenia. Ważne, aby odwiedzić je wszystkie, bo tylko wtedy zdobędziecie specjalne znaki i dowiecie się, w jaki sposób możecie otworzyć kłódkę portalu prowadzącego do LEPSZEGO ŚWIATA.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie 1

  1

 • Powiększ zdjęcie 2

  2

 • Powiększ zdjęcie 6

  6

 • Powiększ zdjęcie 3

  3

 • Powiększ zdjęcie 4

  4

 • Powiększ zdjęcie 5

  5