Lekcje chemii w domu nie muszą być nudne!

1 listopada 2020

I znowu zdalne nauczanie… Zgodnie z tytułem staramy się, aby nasze zdalne nauczanie chemii było atrakcyjne! „Niewielkie projekty, duże efekty” to cykl prostych doświadczeń, które uczeń może realizować w domu.

Kolejne doświadczenie zostało wykonane przez uczniów z klas drugich: matematycznej i  biologiczno – chemicznej. Uczniowie poznawali technikę rozdzielania składników mieszaniny na składniki - chromatografię. Uczniowie klasy matematycznej poddali analizie tusz z pisaka, a z klasy bch - materiał roślinny. Jak im poszło możecie obejrzeć w wybranych prezentacjach. Dodatkowo uczennice klasy biologiczno – chemicznej wykorzystały swoje chromatogramy do wykonania „chemicznego bukietu” dla swojej nauczycielki chemii.

bp

Emilia Truchan