Z eTwinningiem w następny rok szkolny

7 października 2020

W tym roku szkolnym po raz kolejny rusza projekt eTwinning. Czym jest ta inicjatywa? Kto jest w nią zaangażowany? Dzięki wspólnej pracy uczniowie z LO 2 jak i z innych krajów doskonalą umiejętności posługiwania się językiem angielskim i nie tylko.

W ramach projektu eTwinning uczniowie, współpracując z rówieśnikami z innych państw, wykonują różne zadania. W tym roku 12 uczniów z klasy 2 ap pod okiem Profesor Anny Pławeckiej pracuje nad tematem Smart Cities Now and 2040 czyli odkrywają, na ile inteligentne są miasta już teraz, a następnie stworzą model idealnego miasta w 2040 roku.

W projekcie prowadzonym przez Profesor Ilonę Górnik-Miśkiewicz biorą udział uczniowie klasy II BG (10 osób), 2AG (2 osoby) i 2bp (2 osoby), a ich temat brzmi Young EU Entrepreneurs, czyli młodzi europejscy przedsiębiorcy.

Projekty wymagają dużo pracy i zaangażowania ze strony uczniów, ale są gotowi na wyzwania z nim związane. Ich celem jest nie tylko nauka języka angielskiego, ale również nawiązanie nowych znajomości i poznanie zwyczajów panujących w zagranicznych szkołach.

Projekt eTwinning uczy współpracy przełamując bariery językowe, co z pewnością może się przydać w przyszłości.

Ludwik Michalski, 2BG