Pierwszaki 2017/2018 to MY

10 kwietnia 2020

Witamy w II Liceum Ogólnokształcącym im. Czesława Miłosza w Jaworznie

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018, choć tym razem nieco później, w końcu nadeszło. Z tej okazji klasa 2ab wraz z wychowawczynią – Panią Agnieszką Białas, przygotowała program artystyczny. W II LO odbyło się również w tym roku wręczenie nagród w 11. już edycji Konkursu Talent i Praca. Wyróżniono czterech maturzystów, w tym dwóch absolwentów naszego liceum. Za najlepszą w językach obcych uznano Grażynę Drabik, z kolei nagroda z przedmiotów matematyczno-fizycznych trafiła do Piotra Nowaka. Nagrodzono także Julię Szymczyk i Karolinę Senior z I LO. Wszystkim serdecznie gratulujemy !

Podczas uroczystego apelu wszyscy wysłuchaliśmy pieśni naszej szkoły w wykonaniu Anny Mokryńskiej, która zakończyła oficjalną część akademii. Nadszedł czas na występy uczniów. Krótka scenka w wykonaniu Klaudii Makowskiej i Kacpra Staszka oraz skecz przygotowany przez Annę Mokryńską i Gabriela Jachimczyka poprawiły wszystkim humory – zepsute oczywiście przez nieprzyjemną wrześniową pogodę. Na koniec Nikola Kominiak oraz Klaudia Makowska zagrały dla nas utwór zespołu Guns N' Roses, który rozluźnił dosyć spiętą atmosferę wśród uczniów pierwszych klas.

„Sala była pełna i ciągle roześmiana. Uczniowie przygotowali ciekawy i śmieszny kabaret. Najbardziej podobał mi się przebój zespołu Guns N' Roses zagrany przez drugoklasistki. Witamy was w naszych szkolnych progach.” – mówiła jedna z naszych starszych koleżanek.

Następnie rozeszliśmy się do przypisanych dla nas klas. Tam poznaliśmy się bliżej z naszym wychowawcą mgr Dorotą Liszkowską, która bardzo sprawnie oprowadziła nas i zapoznała ze całym budynkiem naszej placówki. Mimo, że nie wszyscy jeszcze się znaliśmy wszyscy czuli, że szybko staniemy się bardzo zgrana grupą. Nowa szkoła to czas kiedy mamy okazję poznać swoich przyjaciół i stworzyć z nimi relację na długie lata. Czas liceum to jeden z ważniejszych momentów w naszym życiu. Nie zapominajmy, że oprócz skupienia się na ogromie materiału należy zadbać także o środowisko, w którym przebywamy. Jeśli uwolnimy z siebię masę pozytywnej energii i połączymy ją z dawką życzliwości na pewno życie będzie nam sprzyjać.

Mamy nadzieję, że po takim powitaniu wszyscy są gotowi na nadchodzący rok szkolny i sprostają wyzwaniom, jakie napotkają na swojej drodze. Nowy rok, to taki czas, kiedy robimy postanowienia, stawiamy sobie cele, składamy obietnice. Z niecierpliwością na nowy rok szkolny czekają dzieci i młodzież. Pełni wrażeń z wakacyjnych przygód, chcą je jak najszybciej opowiedzieć swoim przyjaciołom. Czekają już wyszykowane plecaki, nowe książki i zeszyty, a także wypoczetę głowy. Przed nami trzy lata nauki, zabawy i integracji. Wszystkim życzymy powodzenia w osiąganiu sukcesów oraz wytrwałości w walce z przeciwnościami, których doświadczamy codziennie.

• Powiększ zdjęcie Budynek naszej szkoły.

Budynek naszej szkoły.

• Powiększ zdjęcie Uroczyste przemówienie dyrektor mgr Małgorzaty Szafrańskiej.

Uroczyste przemówienie dyrektor mgr Małgorzaty Szafrańskiej.

• Powiększ zdjęcie Śpiewanie hymnu.

Śpiewanie hymnu.

• Powiększ zdjęcie Zaśpiewanie hymnu naszej szkoły.

Zaśpiewanie hymnu naszej szkoły.

• Powiększ zdjęcie Wysłuchanie popularnego utworu.

Wysłuchanie popularnego utworu.

• Powiększ zdjęcie Przedstawienie grona pedagogicznego na nowy rok szkolny.

Przedstawienie grona pedagogicznego na nowy rok szkolny.

• Powiększ zdjęcie Przyjęci uczniowie do liceum.

Przyjęci uczniowie do liceum.