Przedstawienie walentynkowe

10 kwietnia 2020

Miłość rośnie wokół nas

Te słowa piosenka autora Eltona Johna idealnie wpasowuje się w romantyczną wizję walentynkową - „Can you feel the love tonight?”.  Tamtego wieczora te słowa były pytaniem czysto retorycznym. Mimo że na pierwszy rzut oka połączenie miłości wraz ze szkołą mogło wydawać się nietypowe, to jednak wszyscy uczestnicy wieczoru walentynkowego dali się porwać Kupidynowi i jego ekipie. Nasze przedstawienie miało za zadanie nie tylko umilić wspólną atmosferę ale także zorganizować ciekawy wieczór zarówno dla singli naszej szkoły oraz par. Zadbała ona nie tylko o romantyczny nastrój, ale także o świetną zabawę.

Motywem przewodnim tegorocznego wieczoru w szkole były Walentynki, które odbywają się dnia czternastego lutego każdego roku. Jednak ze względu na tegoroczne ferie dyrekcja zdecydowała o wcześniejszym terminie. Organizatorami tego wydarzenia była nasza klasa wraz ze starszymi kolegami z 3D. Część artystyczną otworzył gość specjalny, św. Walenty- patron święta zakochanych. Uczniowie mieli okazję poznać perypetię Kupidyna oraz jego pomocnika Alfreda, rozwiązujących najrozmaitsze problemy miłosne. Z racji, iż impreza odbywała się zaraz przed feriami zimowymi, po występie nadszedł czas na podsumowanie pierwszego półrocza.

Później nadszedł czas na niespodziankę, czyli występ orkiestry Archetti, który został połączony z quizem muzycznym. Repertuar nie odbiegał oczywiście od tematyki miłosnej, utwory w nim zawarte pochodziły z popularnych filmów romantycznych, takich jak np. „Titanic”. W końcu muzyka stanowi artystyczną formę wyrażania uczuć i emocji. To była wspaniała okazja, aby posłuchać trochę muzyki klasycznej, z którą na co dzień bardzo często nie mamy styczności.

Następnie uczestnicy rozeszli się po szkole, gdzie czekała na nich masa atrakcji takie jak między innymi karaoke, sala filmowa, strefa wróżb, gry planszowe oraz multimedialne. Dla głodnych, nie tylko wrażeń, przygotowana została kawiarenka, gdzie czekały słodkie ciasta upieczone przez naszych zdolnych kolegów, pizza oraz soki i ciepłe napoje. Na koniec wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie odbyła się „randka w ciemno” oraz indywidualne konkursy, polegających np. na „poderwaniu” siedzącej na kocu panny lub kawalera. Po zakończeniu imprezy wszyscy w romantycznej atmosferze rozpoczęli długo oczekiwane ferie zimowe.

• Powiększ zdjęcie Scena z oglądaniem filmu.

Scena z oglądaniem filmu.

• Powiększ zdjęcie Piosenka, która podbiła serca wszystkich zgromadzonych.

Piosenka, która podbiła serca wszystkich zgromadzonych.

• Powiększ zdjęcie Szybka sesja zza kulis.

Szybka sesja zza kulis.

• Powiększ zdjęcie Koncert wprowadził wszystkich w bardzo radosny nastrój.

Koncert wprowadził wszystkich w bardzo radosny nastrój.

• Powiększ zdjęcie Zakończenie całej nocy wraz z podziękowaniami od pani dyrektor.

Zakończenie całej nocy wraz z podziękowaniami od pani dyrektor.