Nowy początek 2018/2019

10 kwietnia 2020

Drugi rok w murach II Liceum Ogólnokształcącego w Jaworznie

Dnia trzeciego września w naszej placówce odbył się apel rozpoczynający kolejny, wspaniały rok edukacji w murach II LO. Mieliśmy zaszczyt gościć organizatorów, jurorów oraz laureatów corocznego konkursu "Talent i Praca" dla osób, które otrzymały najlepsze wyniki na maturze. Jak zawsze nagrody są przyznawane w trzech kategoriach, czyli za najwyższe wyniki z przedmiotów ścisłych, humanistycznych oraz biologiczno-chemicznych.  Jedną z laureatek była uczennica naszej szkoły, Katarzyna Kardas w dziedzinie nauk biologiczno-chemicznych. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz dostania się na wymarzone studia.

Powitaliśmy gorąco uczniów klas pierwszych, którzy po raz pierwszy mieli okazję przekroczyć progi naszego liceum. Udało się to dzięki świetnej obsadzie artystycznej klasy 3c, która przygotowała artystyczne przedstawienie na temat ostatnich dni wakacji. Samorządowi Uczniowski serdecznie powitał wszystkich nauczycieli, którzy w tym roku będą stanowić grono pedgogiczne. Stała grupa nauczycieli pzoostała co bardzo nas cieszy, jednak wśród nauczycieli pojawiły się także nowe twarze, z którymi w tym roku będziemy mieli przyjemność się uczyć i zdobywac nowa wiedzę.

Ten rok jest szczególny dla naszej klasy. Przed nami nowe wyzwania i oczekiwania postawione wobec nas. Po klasie pierwszej odeszły nam przedmioty takie jak informatyka, chemia, biologia, geografia czy wiedza o kulturze. Oceny z tych poszczególnych przedmiotów będą wliczone do świadectwa maturalnego. Od tego roku będziemy uczyć się w wymiarze godzin rozszerzonych historii, jezyka polskiego oraz jezyka angielskiego. Bedą to nasze przedmioty wiodące jednak należy pamiętać że maturę za rok będziemy zdawać na poziomie podstawowym z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki obowiazkowo. Każdy z nas musi także podejść do jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym.

Poza kwestią nauki, która oczywiście jest naszym priorytetem uczniowie naszej klasy mają ogomne ambicję oraz szereg zainteresowań, ma które przeznaczają swój czas poza lekcjami w szkole. Lubimy brać udział w różnych projektach i wyróżniać się na tle innych. W tym roku na przewodniczącego naszej szkoły jednogłośnie został wybrany Jan Kośmider, który będzie sprawował swoją funkcję przez cały rok szkolny. Pełni on nie tylko funkcję reprezentacyjną naszej placówki, ale również odpowiada za szereg działań oraganizowanych na terenie liceum. Zapewna wsparcie także wsparcie dla nowych uczniów, którzy w tym roku przybyli w nasze progi, aby zdobywać wiedzę.

Na poczatku tego roku dwie dziewczyny z naszej klasy dostapiły zaszczytu reprezentowania szkolnego sztandaru w apelach i spotkaniach na terenie miasta. Liliana Polak i Wiktoria Ziemianek będą uczestniczyły w uroczystościach pod nadzorem mgr Macieja Czerwińskiego. To bardzo istotna i szczytna funckja, między innymi dlatego, że w wyborach do sztandaru biora udział dyrekcja oraz nauczycele, którzy zwracają uwagę w szczególności na kulturę osobistą osób i ich wyniki w nauce.

Nasza klasa o profilu prawniczo-medialnym została także zobowiązana do prowadzenia szkolnego radiowęzła. Chcemy zwrócić uwagę na przerwy między lekcjami, które nie zawsze muszą być nudne. Muzyka wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na energię, którą ciągle tracimy w ciągu dnia. Pracę w świecie muzyki podjęło się pięciu uczniów : Aleksandra Balcerzak, Igor Kolka, Szymon Księżarczyk, Jakub Wrona oraz Jan Kośmider.

Życzmy wszystkim uczniom i tegorocznym maturzystom, aby był to wspaniały rok pełen satysfakcji i sukcesów. Praca, którą wkładamy na pewno w przyszłości zostanie doceniona. Gronu pedagogicznemu i dyrekcji chcemy życzyć cierpliwości i spełnienia w zawodzie, aby duma z pracy uczniów była towarzyszem każdego dnia spędzonego w naszej szkole. Wierzymy, że wraz ze wspólną pomocą wszyscy damy radę i sprostamy wyzwaniom, które czekają nas każdego dnia.

• Powiększ zdjęcie Przewodniczący szkoły Jan Kośmider.

Przewodniczący szkoły Jan Kośmider.

• Powiększ zdjęcie Grupa, która prowadzi szkolny radiowęzeł.

Grupa, która prowadzi szkolny radiowęzeł.

• Powiększ zdjęcie Nowy skład pocztu sztandarowego.

Nowy skład pocztu sztandarowego.

• Powiększ zdjęcie Za tymi drzwami kryje się melodia, która umila nasze szkolne przerwy.

Za tymi drzwami kryje się melodia, która umila nasze szkolne przerwy.