Trema? Nie teraz!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 października 2019

W pierwszym tygodniu października uczniowie klasy drugiej "b" ,w ramach zajęć Tik w mediach, mieli za zadanie dokonać autoprezentacji. Każda osoba była zobligowana do przedstawienia siebie, swoich mocnych stron oraz zainteresowań przed resztą grupy.

Ludzi, szczególnie młodych i bez doświadczenia, prześladuje strach przed wystąpieniami publicznymi. Może to wynikać z lęku przed brakiem zrozumienia ze strony odbiorcy, bądź po prostu ze specyfiki charakteru danego człowieka. Faktem pozostaje jednak, że umiejętność mówienia do ludzi w sposób ciekawy i otwarty jest niezbędna w życiu dorosłym. Warto zatem pracować nad tym już od dziś.

Na zajęciach zostaliśmy wprowadzeni w świat przemówień publicznych od strony praktycznej. Dowiedzieliśmy się, jaki wpływ na wypowiedź ma mowa ciała oraz jak postępować, by nie stracić wiarygodności. Następnie każdy z nas miał okazję sprawdzić się w roli mówcy. Kolejno wychodziliśmy na środek klasy i starając się nawiązać kontakt ze słuchaczami oraz opanowując tremę, opowiadaliśmy o sobie. Taka forma zajęć jest też doskonałą okazją, by dowiedzieć się czegoś nowego o członkach swojej klasy. Mimo iż występ na forum był dla nas nieco stresujący, wszyscy podołali wyzwaniu.

Warto wychodzić ze swojej strefy komfortu, gdyż właśnie tak możesz się rozwijać. Jeśli coś ci nie wyjdzie...trudno, przynajmniej próbowałeś.

Marta Skubis II b

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Autoprezentacja 2b

    Autoprezentacja 2b