II Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie

Wychowanie fizyczne

W ramach wychowania fizycznego w szkole realizowane są zajęcia z: lekkiej atletyki, atletyki terenowej, nordic walking, gier zespołowych; piłka nożnej,  piłki siatkowej, piłki koszykowej, gier rekreacyjnych; kwadrant, badminton, uni-hokej, tenis stołowy oraz zajęcia fitness; aerobic, step aerobic, zajęcia w formie treningu obwodowego, tabata oraz joga.
Uczniowie II LO korzystają z parku miejskiego oraz boisk sportowych na terenie szkoły.
Zajęcia SKS prowadzone są z: koszykówki, piłki noznej i siatkówki. Na zajęciach pozalekcyjnych organizowane są również szkolne turnieje sportowe: tenis stołowy, badminton, mixty siatkarskie, koszykówka, siatkówka.
W sezonie zimowym organizowane są wyjazd na narty.

Licealiada w Piłce Siatkowej

Wczoraj nasze siatkarki reprezentowały II LO na Ćwierćfinałach Licealiady w Piłce Siatkowej w Sosnowcu. Zdobyłyśmy kolejne doświadczenie w międzyszkolnych rozgrywkach. Podziękowania dla całej ekipy za piękną grę i  zaangażowanie!

Przejdź do - Wicemistrzynie Jaworzna
25 marca 2024

Wicemistrzynie Jaworzna

W Mistrzostwach Jaworzna w Piłce Siatkowej, które rozegrane zostały w środę w Hali MCKiS nasza reprezentacja wywalczyła II miejsce i awans do etapu rejonowego! Gratulacje dla całej drużyny za walkę i wielkie zaangażowanie.

Przejdź do - Wyjazd na narty
14 stycznia 2024

Wyjazd na narty

Historyczny, bo po raz pierwszy dwudniowy szkolny wyjazd na narty do Szczyrku. W dwa dni - dwa ośrodki narciarskie Beskid Sport Arena i Szczyrk Mountain Resort zaliczone. Było super!

Przejdź do - Szkolenie strzeleckie
15 grudnia 2023

Szkolenie strzeleckie

Klasa 4a i 3a uczestniczyły w szkoleniu strzeleckim w ramach projektu upowszechniania tej dyscypliny wśród młodzieży szkolnej.  Zajęcia przeprowadzone zostały przez instruktora AZS .

Przejdź do - Mistrzostwa LO2 w Badmintonie Dziewcząt

Mistrzostwa LO2 w Badmintonie Dziewcząt

W rozgrywkach udział wzięło 10 zawodniczek. I miejsce zajęła Martyna Kręcichwost z kl.4a, II miejsce Eliza Karwacka z kl. 3b, III miejsce Milena Kaszyca z kl.2a. Gratulacje dla wszystkich uczestników turnieju.
Przejdź do - Sportowy sukces Elizy Karwackiej
19 listopada 2023

Sportowy sukces Elizy Karwackiej

Gratulujemy! Eliza Karwacka z klasy 3b zdobyła brązowy medal w XIX Mistrzostwach Polski BBJ w Warszawie. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Przejdź do - Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym
26 października 2023

Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym

W poniedziałek odbyły się Mistrzostwa II LO w Tenisie Stołowym Dziewcząt. Osiem zawodniczek rywalizowało w dwóch grupach o awans do finału.
Przejdź do - Sportowy sukces Marcina Łypa
17 października 2023

Sportowy sukces Marcina Łypa

Marcin Łyp - uczeń klasy 1e, który dzięki swojemu zaangażowaniu i pasji pnie się po szczeblach kariery sportowej w tenisie stołowym. Ogromne gratulacje i trzymamy kciuki za następne sukcesy!

Przejdź do - Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym chłopców
27 września 2023

Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym chłopców

W naszej szkole rozegrano I etap Mistrzostw Szkoły w tenisie stołowym Chłopców. W eliminacjach udział wzięło 12 osób, które rywalizowały ze sobą w 3 grupach. Do finału awansowało 6 zawodników: Szymon Loch 1e, Staszek Tomaszczyk 3a, Marcin Łyp 1e, Mateusz Faruga 3a, Olek Łopata 1b, Mateusz Kaźmierczak 1a. Gratulujemy!