WRÓŻBY I NIE TYLKO

Poprawiono: poniedziałek, 10, grudzień 2018

andrzejkiAndrzejki jest to wieczór wróżb odprawianych w wigilię świętego Andrzeja. Andrzejki zwykle są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem, ale obchodzone są też w niektórych placówkach oświatowych.

Andrzejki prowadzone w Przedszkolu Miejskim nr 14 przez uczniów II LO? Czemu nie? Dzieci bardzo się ucieszyły na widok naszych uczniów. Spotkanie z przedszkolakami rozpoczęło się od przedstawienia, w którym uczniowie przebrani za postacie z bajek, prezentowali krótkie wiersze na temat dnia św. Andrzeja.

Następnie uczniowie wróżyli przyszłość dzieciom zgodnie z tradycją. Przedszkolaki chętnie brały udział w wydarzeniu i zostały za to wynagrodzone drobnymi łakociami.

Impreza miała miejsce 30.11.2018 a uczniowie 2A przygotowani zostali przez swojego wychowawcę - Profesor Klaudię Prokop.

Jakub Wrona, 2d

• a1
  • a2
  • a3