Zabieramy głos w świecie radiowym

Poprawiono: sobota, 08, grudzień 2018

radio

Polskie Radio Katowice to najbardziej znana rozgłośnia na Śląsku. Swój sukces zawdzięcza, między innymi, otwarciu się na młodych, pełnych potencjału ludzi. Grupa uczniów naszej szkoły miała ostatnio możliwość przekonać się na własnej skórze, jak to jest pracować w radiu.

Jak to jest widzieć a nie słyszeć? Jak wygląda świat po drugiej stronie odbiornika radiowego? Uczniowie klasy 2d poznali ostatnio ciekawych ludzi i ich pracę.

Dziennikarka - Pani Gabriela Kaczyńska wprowadziła uczniów w zaskakującą i pasjonującą rzeczywistość radiową.

- Nie spodziewałam się, że praca radiowca może być tak ciekawa – skomentowała jedna z uczestniczek wycieczki.

Jeden z uczniów otrzymał szansę na debiut radiowy o zasięgu wojewódzkim. Wyjazd do radia jest wzbogaceniem działań podejmowanych w ramach profilu klasy prawniczo-medialnej w II LO. Organizatorem wycieczki była Prof. Magdalena Paluch.

Klasa 2d

• r1
  • r2
  • r3