Teatr, czyli miejsce do którego chce się wracać

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Teatr to miejsce, w którym człowiek może zbliżyć się do sztuki, zobaczyć aktorów z bliska i przeżywać wszystko co dzieję się na scenie. Dostarcza mu to wiele niesamowitych emocji oraz wspomnień, które na zawsze pozostaną w jego pamięci.

Kilka dni po premierze sztuki pt. ,,Świętoszek’’ klasa I c wraz z wychowawcą Panią Anną Osowską oraz Panią Dorotą Liszkowską, miała okazję obejrzeć dzieło Moliera w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Był to nie tylko chwilowe odetchnięcie od nauki, ale również okazja do bliższego zapoznania się z lekturą, którą klasa będzie wkrótce przerabiać na lekcji języka polskiego.

Sztuka została napisana w 1664 roku. Opowiada o Tartuffie jako symbolu politycznej siły, który wykorzystuje religię do osiągnięcia własnych celów. Jest on także powodem wielu konfliktów rodzinnych, które ostatecznie zostaną rozwiązane. Dzieło to może nas wiele nauczyć.

Uczniowie wrócili z teatru pełni pozytywnych wrażeń i wiedzy na temat treści lektury. Zapewne wyczekują już kolejnej tego typu wycieczki, ponieważ teatr jest miejscem do którego zawsze chce się wracać.

  Aleksandra Krzysiek kl 2d

 ttf