PODSUMOWANIE SEMESTRU

Poprawiono: czwartek, 04, październik 2018

januszDopiero co usłyszeliśmy pierwszy dzwonek oznajmujący rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18, a tymczasem I półrocze już za nami … W miniony czwartek klasa Ia wraz z wychowawczynią p. Klaudią Prokop przygotowała podsumowanie minionego semestru. A przedstawili to w nieco niekonwencjonalny sposób.

Zaprosili nas do mieszkania Janusza (pasjonata piłki nożnej i muzyki disco-polo, spędzającego wolny czas przed ekranem telewizora) i Grażyny (jego małżonki - romantyczki, fanki Zenona Martyniuka, z zapałem śledzącej losy bohaterów ”Trudnych spraw”). Wraz z nimi obejrzeliśmy kilka programów telewizyjnych (przeplatanych zabawnymi dialogami naszej wyjątkowej pary), m.in. „Wiadomości”, w których zostały przedstawione wyniki konkursów uczniów II LO, czy też program W. Cejrowskiego „Boso przez świat”, gdzie prowadzący opowiedział nam o wyjazdach integracyjnych do malowniczej Istebnej i Doliny Będkowskiej.

Mieliśmy okazję obejrzeć zabawną reklamę pakietu antystresowego, a następnie kibicowaliśmy uczestnikom teleturnieju „1 z 10”, którzy udzielali odpowiedzi dotyczących akcji charytatywnych i współpracy ze środowiskiem lokalnym. Janusz, jak na pasjonata, a zarazem „eksperta” sportowego przystało, obejrzał „Wiadomości sportowe” dotyczące sukcesów uczniów w I semestrze.

Ostatnim punktem programu była uroczysta gala, na którą został zaproszony gość specjalny – pani Dyrektor Małgorzata Szafrańska, która dokonała podsumowania wyników dydaktycznych.

Zaprezentowane wyniki uczniów, ich udział w różnorodnych akcjach charytatywnych i społecznych był imponujący, a sposób przedstawienia ich przez klasę I a zapewnił sporą dawkę dobrego humoru i zabawy.

2011 II Liceum Ogólnokształce im. Czesława Miłosza w Jaworznie - PODSUMOWANIE SEMESTRU. All rights reserved