Harry Potter, zagadki i kiełbaski z grilla

Poprawiono: środa, 31, maj 2017

festynDnia 29.05 w naszym liceum odbył się festyn profilaktyczny zwany też dniem sportu. Za organizację były odpowiedzialne: Pani prof. Agnieszka Białas i pedagog szkolny Pani prof. M. Paluch wraz z klasą Ia/b.

W tym roku festyn zaczął się od quizu profilaktycznego na temat nałogów. Nagrody ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie. Równolegle rozpoczęto również konkurs, w którym wyznaczone z każdej klasy grupy musiały zmierzyć się z trzema konkurencjami.  Na tegorocznym konkursie  widoczne były motywy z Harry'ego Pottera. Czwarta bonusowa konkurencja, polegała na rozwiązywaniu zagadek o tej tematyce. Nie zabrakło również grilla, na którym zmęczeni zmaganiami uczestnicy mogli "podładować baterie".

Julia Wierzbik

Klasa 1A/B i pedagog szkolny zorganizowali  festyn profilaktyczny „ Zdrowy czyli jaki – szkoła wolna od używek”. Główną atrakcją były konkurencje międzyklasowe „Ruchome szachy’, „Kółko i krzyżyk”, „Harry Potter”, „Szukanie pucharu” i quiz profilaktyczny nt. używek według programu „ARS – czyli  jak dbać o miłość”. Nie obyło się również bez uczty dla zmysłu smaku. Uczniowie mieli przyjemność skosztowania kiełbasek prosto z grilla.

Ponadto swoją pomocą i cenną radą służył pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Jaworznie Pani K. Domagała, która przygotowała zadania do wykonania w alko- googlach i narko- goglach. Polegały ona głównie na wytężonej pracy umysłu, który jednak trochę inaczej funkcjonował. Nawet bardzo wysoka temperatura na zewnątrz nie była przeszkodą dla naszych wytrwałych kolegów i koleżanek, którzy cierpliwie piekli kiełbaski. Swoją pomoc i prezentacje firmy przygotowała również Pani P. Kłósek z firmy „Paleta Diet” Centrum Leczenia Otyłości w Jaworznie, a dla chętnych skierowania na bezpłatne konsultacje dietetyczne. Również nie zabrakło przekazu dla rodziców, swoją prezentację multimedialną przygotował Pani T. Marzec nt. „ Profilaktyki uzależnień”.

Wszystkie konkurencje sportowe i intelektualne były oceniane przez sędziów i uczestnicy mieli możliwość wygrania cennych nagród, sponsorem nagród była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie.

Mamy nadzieję, że każdy z przybyłych będzie miło wspominał dzień spędzony w tak ciepłej atmosferze, przy zapachu grillowanych kiełbasek. Wszystkim uczestnikom, sponsorom i zaproszonym gościom bardzo dziękujemy i zapraszamy za rok.

2011 II Liceum Ogólnokształce im. Czesława Miłosza w Jaworznie - Harry Potter, zagadki i kiełbaski z grilla. All rights reserved