Skocz do:

icona: informacjaStrona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Do góry

PIERWSZAKI ZINTEGROWANE – ISTEBNA 2018

Poprawiono: niedziela, 14, październik 2018

obozintNowy rok szkolny, nowe twarze, nowe wyzwania. Jak co roku w naszej szkole odbyła się wycieczka integracyjna klas pierwszych do Istebnej. Pierwszego dnia nasi świeżo upieczeni licealiści poznawali historię zamku w Pszczynie po czym udali się na obiad do pensjonatu. Po ciepłym posiłku ruszyli do Wisły by zobaczyć skocznię imienia Adama Małysza.

 

Po powrocie na kolację, Samorząd Szkolny zaskoczył uczestników wycieczki grą terenową, mimo dosyć chłodnego wieczoru udało nam się rozgrzać wczasowiczów 3 ciekawymi konkurencjami. Późnym wieczorem odbyła się dyskoteka. Z rana powitano nas pysznym śniadaniem a zaraz po nim- prezentacje klas.

Podczas prezentacji swojego profilu, klasa 1C przeniosła nas na salę ,,operacyjną" i przeprowadziła ,,lekcję nowej anatomii". Ogromną rolę zrobiły stroje, przez które wyglądali jak prawdziwi profesjonaliści. Następnie w sposób bardzo zabawny zaprezentowali nam tajniki ludzkiego ciała, dzięki pomocy swojego kolegi ,,trupa", odgrywającego role pierwszoplanową. Na zakończenie prezentacji, przyszli medycy zaśpiewali ciekawą piosenkę na temat profilu biologiczno-chemicznego.

Klasa ogólnokształcąca 1B jako druga, zaprezentowała krótkie przedstawienie w którym uczniowie odegrali rolę poszczególnych przedmiotów, które można rozszerzyć w tym właśnie profilu , a jest ich dosyć sporo. W humorystyczny i jakże komiczny sposób przedstawili walkę nauk. Szczególną rolę odegrał ,,Król'', który z werwą zagrzewał resztę kompanów do boju z równie potężnym zakonem krzyżackim. Niestety wszyscy towarzysze uciekli z przerażeniem na twarzach. W końcowej części przedstawienia przewodnicząca opowiedziała co nieco o swojej klasie.

Jako trzecia swój występ zaprezentowała klasa 1A o profilu inżynierskim. W ramach prezentacji uczniowie zrobili plakat przedstawiający skład klasy oraz przedmioty, którymi się interesują. W części artystycznej klasa zaśpiewała piosenkę Pawła Domagały pt „Weź nie pytaj” przerobioną na tematykę szkolną. Szczery uśmiech oraz entuzjazm całej klasy sprawił, że występ przekazał wszystkim dużo pozytywnej energii. Po nietuzinkowych prezentacjach klas przenieśliśmy się znów do jadalni gdzie spożyliśmy ostatni posiłek naszego wyjazdu - obiad.

Cała wycieczka przebiegła bez szwanku dzięki wspaniałym wychowawcom, Pani pedagog oraz Pani wicedyrektor naszej placówki. Szczególne podziękowania ślemy jak zwykle niezawodnej opiekunce samorządu uczniowskiego Katarzynie Dorynek, która czuwała nie tylko nad bezpieczeństwem, lecz także nad dopilnowaniem tego, aby każdy uczeń wycieczki bawił się co najmniej świetnie. Istebno wrócimy za rok z falą nowych uczniów naszej szkoły!

                                                                                                                               Jan Kośmider II D

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
Do góry

Wyszukiwarka

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!
2011 II Liceum Ogólnokształce im. Czesława Miłosza w Jaworznie - PIERWSZAKI ZINTEGROWANE – ISTEBNA 2018. All rights reserved
Powered by Joomla 1.7 Templates
Do góry