Klasa D - PRAWNICZO-MEDIALNA

Utworzono: niedziela, 08, marzec 2015

kancelaria

Proponujemy obowiązkowe przedmioty rozszerzone:  język polski i historia.

Przedmioty rozszerzone do wyboru: wiedza o społeczeństwie lub język angielski.

Przedmioty uzupełniające: technologie informacyjno-komunikacyjne w mediach.

Po klasie pierwszej klasie istnieje możliwość zmiany przedmiotów rozszerzonych przez ucznia.

Film o klasie prawniczo-medialnej

O przyjęciu do klasy decyduje suma punktów ze świadectwa gimnazjalnego z następujących przedmiotów:  język polski,  matematyka,  język angielski oraz wiedza o społeczeństwie lub historia.

• DSC04866
  • hum1

Uczniów kreatywnych, otwartych na świat, chętnie uczestniczących w szeroko pojętej kulturze i życiu społecznym „Dwójka” zaprasza do tej właśnie klasy.

Jeżeli chciałbyś studiować na nietypowych kierunkach np. Humanistyka Drugiej Generacji, Nowe Media, Media i Komunikacja Społeczna, Media Interaktywne i Widowiska, Prawo, Administracja, Dziennikarstwo, to ta klasa jest dla Ciebie. Poznasz techniki informacyjne, graficzne i multimedialne, uczestnicząc w konwersatorium z j. angielskiego nauczysz się biegle posługiwać tym językiem, poszerzysz go o słownictwo prawnicze.

W ramach współpracy z Teatrem Sztuk, Miejską Biblioteką Publiczną i Młodzieżowym Domem Kultury weźmiesz udział w różnych spotkaniach i warsztatach. Możesz zaangażować się w prowadzenie szkolnego radia Top, pisać artykuły do lokalnej prasy. Działające w szkole koła zainteresowań stworzą Ci możliwość poszerzenia swoich pasji humanistycznych.

Najważniejsze osiągnięcia z ostatnich 5 lat:

- finaliści Olimpiady Literatury i Języka Polskiego,

- laureaci Ogólnopolskiego Wszechstronnego Konkursu "Konesera Polszczyzny",

- laureaci i wyróżnieni w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej,

- finaliści konkursu: "Europę warto poznać",

- laureat konkursu "Wygraj Brukselę",

- wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim.

w ciągu 10 lat siedmiokrotnie zdobyli tytuł laureata w konkursie na Najlepszego Maturzystę w Jaworznie "Talent i Praca" z przedmiotów humanistycznych i historyczno-społecznych. Ponadto otrzymali w tym konkursie tytuł laureata w dziedzinie języków obcych oraz za osiągnięcia w twórczości artystycznej.

Dzięki wielopoziomowej, międzyoddziałowej nauce języka angielskiego możesz zdać maturę na poziomie dwujęzycznym i studiować za granicą.

2011 II Liceum Ogólnokształce im. Czesława Miłosza w Jaworznie - D PRAWNICZO-MEDIALNA. All rights reserved