Klasa B - OGÓLNOKSZTAŁCĄCA

Utworzono: poniedziałek, 05, marzec 2018

kancelaria

Proponujemy obowiązkowe przedmioty rozszerzone:  język polski i język angielski.

Przedmiot rozszerzone do wyboru jeden spośród: historia, geografia, biologia i wiedza o społeczeństwie.

Przedmiot uzupełniający: technologie informacyjno-komunikacyjne w mediach.

Film

O przyjęciu do klasy decyduje suma punktów ze świadectwa gimnazjalnego z następujących przedmiotów:  język polski,  matematyka,  język angielski oraz geografia lub biologia i wiedza o społeczeństwie lub historia.

• hum1
  • radio1

Uczniów kreatywnych, otwartych na świat, chętnie uczestniczących w szeroko pojętej kulturze i życiu społecznym „Dwójka” zaprasza do tej właśnie klasy.

Jeżeli chciałbyś studiować na nietypowych kierunkach np. Humanistyka Drugiej Generacji, Nowe Media, Media i Komunikacja Społeczna, Media Interaktywne i Widowiska, Prawo, Administracja, Dziennikarstwo, Psychologia, Resocjalizacja, Socjologia, Analityka to ta klasa jest dla Ciebie. Poznasz techniki informacyjne, graficzne i multimedialne.

W ramach współpracy z Teatrem Sztuk, Miejską Biblioteką Publiczną i Młodzieżowym Domem Kultury weźmiesz udział w różnych spotkaniach i warsztatach. Możesz zaangażować się w prowadzenie szkolnego radia Top, pisać artykuły do lokalnej prasy. Działające w szkole koła zainteresowań stworzą Ci możliwość poszerzenia swoich pasji humanistycznych i przyrodniczych.

Najważniejsze osiągnięcia z ostatnich 5 lat:

- finaliści Olimpiady Literatury i Języka Polskiego,

- laureaci Ogólnopolskiego Wszechstronnego Konkursu "Konesera Polszczyzny",

- laureaci i wyróżnieni w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej,

- finaliści konkursu: "Europę warto poznać",

- laureat konkursu "Wygraj Brukselę",

- wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim.

w ciągu 10 lat siedmiokrotnie zdobyli tytuł laureata w konkursie na Najlepszego Maturzystę w Jaworznie "Talent i Praca" z przedmiotów humanistycznych i historyczno-społecznych. Ponadto otrzymali w tym konkursie tytuł laureata w dziedzinie języków obcych oraz za osiągnięcia w twórczości artystycznej.

Dajemy Ci szansę studiowania na kierunkach:

• prawo,
  • nauki polityczne,
  • stosunki międzynarodowe,
  • filologia polska i angielska,
  • historia,
  • politologia,
  • socjologia,
  • pedagogika!

Dzięki nauce języka angielskiego dostosowanej do Twoich umiejętności i potrzeb możesz zdać maturę na poziomie dwujęzycznym i studiować za granicą.

2011 II Liceum Ogólnokształce im. Czesława Miłosza w Jaworznie - B OGÓLNOKSZTAŁCĄCA. All rights reserved