Skocz do:

icona: informacjaStrona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Do góry

Mistrzostwa Jaworzna w Biegach Przełajowych

Utworzono: wtorek, 06, listopad 2018

prełajeEdycja Masowych Biegów Przełajowych w tym roku  była wyjątkowa dla naszego liceum. Zostaliśmy wytypowani  a następnie wybrani do organizowania tego wydarzenia.  Nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły przy pomocy kilku uczniów mieli za zadanie przygotować park pod zawody.  Przybyliśmy na miejsce godzinę wcześniej aby rozstawić pachołki, słupki oraz rozkleić taśmy ochronne aby uczestnicy dobrze widzieli oznaczenia na trasie do pokonania.

 Jako pierwsi wystartowali  uczniowie szkół  podstawowych oraz ówczesnych gimnazjów, którzy podzieleni zostali na grupy wiekowe ze względu na swój rocznik.  Druga grupa składała się z uczestników liceów ogólnokształcących oraz techników naszego miasta. Grupę dziewcząt naszej szkoły reprezentowało pięcioro zawodniczek, a grupę chłopców dziewięcioro zawodników. Byli to uczniowie klas pierwszych, drugich oraz trzecich.

W klasyfikacji generalnej dziewczyny naszego liceum zdobyły trzecie miejsce, a chłopcy zajęli drugie miejsce na tle innych szkół. W klasyfikacji indywidualnej medale za pierwsze miejsce wręczono Szymonowi Księżarczykowi z klasy 2D, Alicji Wąsowicz z kl. 1A, za miejsce drugie Piotrowi Paluchowi kl.1A oraz Julii Nosal z kl. 3A za zajęcie trzeciego miejsca w swojej kategorii.

Wszystkie biegi odbywały się w parku na Podłężu. Trasa młodszych zawodników była odrobinę krótsza od trasy starszych. Jak wiadomo pogoda odgrywa duże znaczenie dla uczestników, a tegoroczne zawody biegów miały miejsce  w słoneczny i ciepły październikowy dzień co sprzyjało zdobywaniu wysokich miejsc.

Każda osoba biorąca udział w konkursie zdobywała punkty dla drużyny z jej szkoły, które na koniec zostały podliczone. Grupa z największą ilością punktów otrzymała dyplom tudzież puchar. W klasyfikacji indywidualnej natomiast rozdawane były imienne dyplomy oraz medale. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

Wiktoria Ziemianek, 2d

  • p1
  • p2
  • p3
Do góry

Wyszukiwarka

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!
2011 II Liceum Ogólnokształce im. Czesława Miłosza w Jaworznie - Mistrzostwa Jaworzna w Biegach Przełajowych. All rights reserved
Powered by Joomla 1.7 Templates
Do góry