Skocz do:

icona: informacjaStrona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Do góry

Matematyczny sukces II LO

Utworzono: poniedziałek, 27, marzec 2017

rozkoszePatryk Tomczyk, uczeń  klasy Ia II Liceum Ogólnokształcącego im. Czesława Miłosza w Jaworznie, osiągnął sukces i znalazł się wśród piątki nagrodzonych w prestiżowym konkursie matematycznym „Rozkosze Łamania Głowy” organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach.

W dniu 15 lutego 2017 roku uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Czesława Miłosza w Jaworznie wzięli udział w eliminacjach do XXXIX Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego  „Rozkosze Łamania Głowy”, które odbyły się w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Sosnowcu. Udział brali zarówno delegaci z gimnazjów, jak również ze szkół ponadgimnazjalnych. Spośród uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych, nasze liceum reprezentowało 7 przedstawicieli. Pięcioro z klasy IA: Dominika Liszka, Daniel Śliwa, Patryk Tomczyk, Konrad Kudzia i Kacper Staszek. Z kolei pozostała dwójka była z klasy IAB: Bartłomiej Starzyniec oraz Jakub Wilczek. Warto wspomnieć, że ze wszystkich klas pierwszych całego rejonu ogółem udział wzięło 82 uczniów.

Pierwszy etap składał się z testu wielokrotnego wyboru, w którym uczestnicy zmierzyli się z piętnastoma pytaniami, gdzie musieli zaznaczyć wszystkie prawidłowe odpowiedzi. Każdy licealista dzielił ławkę z gimnazjalistą, który otrzymał inny arkusz testowy. Całość zajęła 60 minut. Mimo, że pytania były na myślenie logiczne sprawiły, że każdy piszący zaznał „łamania głowy”.

W wyniku eliminacji do finału wyłonionych zostało 29 uczniów z 9 różnych szkół. Wśród nich znalazło się czworo przedstawicieli naszego liceum. Byli to: Bartłomiej Starzyniec, Patryk Tomczyk, Daniel Śliwa i Konrad Kudzia. Jedyną szkołą, która mogła się pochwalić większą ilością finalistów było VIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach. II etap odbył się w Święto Liczby Pi na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego, i rozpoczął się wykładem na temat Twierdzenia Burnside’a nazywanego Lematem Burnside’a.  Tematyka jak co roku zaskoczyła wszystkich uczestników. Uczniowie, niczym prawdziwi studenci, w trakcie wykładu na bieżąco sporządzali notatki. Po wykładzie został przeprowadzony test bazujący na świeżo przyswojonej wiedzy.

Czarnym koniem z naszej szkoły został Patryk Tomczyk. W rozmowie przyznał, że z zimną krwią i nerwami na wodzy przystąpił do godzinnego testu, co dało widoczne rezultaty. Jako jeden z niewielu otrzymał wyróżnienie i został nagrodzony przez organizatorów konkursu. Nasz champion zapytany, czy jest zadowolony ze swojego osiągnięcia, skwitował to zdaniem Jest jak jest  i jest dobrze”. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów, a wszystkim uczestnikom dziękujemy i trzymamy kciuki, aby ich matematyczna pasja się rozwijała.

Kacper Staszek

rozkosze

Od prawej: Patryk Tomczyk, Bartłomiej Starzyniec, Konrad Kudzia, Daniel Śliwa

Do góry

Wyszukiwarka

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!
2011 II Liceum Ogólnokształce im. Czesława Miłosza w Jaworznie - Matematyczny sukces II LO. All rights reserved
Powered by Joomla 1.7 Templates
Do góry