Skocz do:

icona: informacjaStrona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Do góry

Dzień Mola – Święto chemii w II LO

Utworzono: niedziela, 26, luty 2017

dmolaWiele szkół średnich w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie obchodzi Dzień Mola, żeby zainteresować swoich uczniów chemią podczas zabaw związanych z tą gałęzią nauki. Nie chodzi tu ani o zwierzątko domowe żyjące w naszych szafach, ani o pocieszne zwierzątko gospodarcze spulchniające glebę w naszym ogródku (z ang. mole - kret). Dzień Mola to nieoficjalne święto chemików obchodzone głównie w Stanach Zjednoczonych i krajach Wspólnoty Narodów.

Co prawda termin obchodów przypada tam na październik, ale w naszej szkole obchodzimy go 6 lutego (6.02) co odnosi się do stałej Avogarda (stałej fizycznej liczbowo równej liczbie atomów, cząsteczek lub innych cząstek materii zawartych w jednym molu tej materii) wynoszącej 6,02 x 1023 mol-1.

W tym roku uczniowie naszego Liceum postanowili ustanowić rekord szkoły w ilości rozwiązanych zadań w ciągu jednej godziny. W eliminacjach wzięli udział uczniowie klas biologiczno - chemicznych i matematycznych. Do finału zakwalifikowały się trzy drużyny. Zwycięska drużyna rozwiązała w ciągu 60 minut 47 zadań i tym samym ustanowiła rekord szkoły! Zwycięzcy otrzymali najwyższe oceny z chemii, certyfikaty oraz pamiątkowe upominki, które wręczyła Pani Dyrektor Małgorzata Szafrańska. Pozostali finaliści również otrzymali nagrody w formie ocen. Pomysłodawcą konkursu była nauczycielka chemii – profesor Bożena Palian, która przygotowała zadania konkursowe wspólnie z Panią profesor Anną Dzierwą – Jaromin.

Zwycięska drużyna z klasy 2a w składzie:      

1.  Alicja Marszałek

2.  Marek Piwowarczyk

3.  Wojciech Wójcik

ustanowiła Rekord Szkoły w ilości rozwiązanych
zadań rachunkowych z liczbą Avogadra

47 zadań w 60 minut

Pozostali finaliści w kolejności zajętych miejsc:

Klasa 3c:

1.  Kamil Dudek

2.  Piotr Kwieciński

3.  Julia Musiał

Klasa 2c:

1.  Pola Hulbój

2.  Magdalena Sędzielowska

3.  Julia Wierzbik

  • 2
  • 3
  • 5
  • 8
Do góry

Wyszukiwarka

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!
2011 II Liceum Ogólnokształce im. Czesława Miłosza w Jaworznie - Dzień Mola – Święto chemii w II LO. All rights reserved
Powered by Joomla 1.7 Templates
Do góry