Skocz do:

icona: informacjaStrona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny "ALCHEMIK"

Utworzono: środa, 15, maj 2013

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły po raz trzeci wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik” organizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej. Zmagania odbyły się 14 marca 2013 roku i trwały 45 minut. W tym czasie uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania z zakresu programowego chemii.

Test jednokrotnego wyboru składał się z 30 pytań zamkniętych oraz z zadania opisowego.
„Celem Konkursu Chemicznego „ALCHEMIK” jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników chemii, poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności”. 

Z naszej szkoły udział w „ALECHEMIKU” wzięli uczniowie klas III, niemniej najlepszymi (bardzo dobrymi) wynikami mogą pochwalić się: Marcin Wiorek oraz Paulina Sapała. Dyplom wyróżnienia uzyskali: Gabriela Wąsacz, Arkadiusz Gzil, Anna Loś, Sebastian Koziarz oraz Aleksandra Matczuk.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy a laureatom życzymy dalszych, chemicznych sukcesów!

Do góry

Wyszukiwarka

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!
2011 II Liceum Ogólnokształce im. Czesława Miłosza w Jaworznie - Ogólnopolski Konkurs Chemiczny "ALCHEMIK". All rights reserved
Powered by Joomla 1.7 Templates
Do góry