Alternatywne formy zajęć wf - obszar 2

Utworzono: poniedziałek, 24, marzec 2014

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów naszej szkoły, w ramach alternatywnych form realizacji zajęć wychowania fizycznego, zorganizowane zostały zajęcia taneczne z wykorzystaniem Konsoli  X-Box z Kinectem. Na zajęciach ćwiczyła i bawiła się koedukacyjna grupa z klas 2h/bch. Dominowała radość i dobra zabawa, którą przedstawiają załączony fotoreportaż oraz filmik.

Cele zajęć
takie jak: poprawa koordynacji ruchowej, koncentracji, pobudzenie układu krwionośnego oraz oddechowego, usprawnienie układu ruchu, dzięki wykorzystaniu gier tanecznych zostały osiągnięte w sposób przyjemny i atrakcyjny dla ucznia, ponadto zajęcia cechowała dobra zabawa, relaksacyjny wpływ na ćwiczących oraz integracja grupy.Cieszy fakt, iż duże zaangażowanie na zajęciach widoczne było również wśród męskiej części grupy.
Przeprowadzone zajęcia łączyły ze sobą elementy aerobicu i stretchingu (wykorzystane podczas rozgrzewki i części końcowej) oraz  ekspresji tanecznej ( w części głównej).Poniżej przedstawiamy scenariusz zajęć oraz fotoreportaż.

Scenariusz zajęć:

Temat: Zajęcia taneczne z wykorzystaniem Konsoli X-Box z Kinectem.
Ilość uczniów:  16 dziewcząt i chłopców z klas II h/bch
Miejsce : sala gimnastyczna
Przybory: X-Box z Kinectem, odtwarzacz CD, płyty
Czas : 1h 30min

Tok lekcji:

I. Część wstępna: zbiórka, sprawdzenie obecności, ogólne zasady fitness-u, motywacja.
II. Rozgrzewka(przygotowanie organizmu do wysiłku):
1. Kroki podstawowe:
- marsz, step touch, step out , heel back, knee-up
- przenoszenie RR w przód  i w górę w step out,
- krążenia RR w step touch i podwójnym step touch,
-grapevine
2. Nauka krótkiego układu (1blok, powtarzany na PN i LN), z wykorzystaniem kroków podstawowych i ich modyfikacji:
1-4  marsz do boku
5-8  knee- up
1-8  heel back po L
1-4 podwójny step touch z krążeniem RR
5-8  podwójny step touch z krążeniem RR
 1-4 V-step
5-8  A-step
III. Część główna.
Zabawa taneczna przy X-Box z Kinectem.
IV. Część końcowa (uspokojenie organizmu):
1. Stretching przy muzyce relaksacyjnej:
- postawa jednonóż, przyciągnięcie nogi wolnej do pośladka (na PN i LN),
- postawa jednonóż, przyciągnięcie nogi wolnej do klatki piersiowej ( na PN i LN),
- wypad niski, noga zakroczna prosta oparta  na  palcach,  jedna dłoń na  podłożu,  druga
 ( jednoimienna) oparta o udo,(wykonujemy na PN i LN),
- półprzysiad na NP., NL w wykroku, prosta oparta o piętę, ciężar ciała na nodze zakrocznej ugiętej w kolanie, plecy proste, skłon T do nogi wykrocznej, powtarzamy na drugą nogę,
- postawa, RR w górze – elongacja,
- w postawie, wdech wraz ze wznosem RR, wydech z opustem RR.
2. Zakończenie zajęć ( zbiórka, podsumowanie, czynności porzadkowe).

A oto pokaz naszych możliwości:)

2011 II Liceum Ogólnokształce im. Czesława Miłosza w Jaworznie - Alternatywne formy zajęć wf - obszar 2 . All rights reserved