Jesteś tutaj: Start / Aktualności / ZaTIKowana 2b

ZaTIKowana 2b

23 września 2019

Jak co roku klasa IIb uczestniczy w innowacyjnym projekcie edukacyjnym, realizując przedmiot o nazwie TIK w mediach (technologie informacyjno-komunikacyjne w mediach). Lekcje prowadzone są przez prof. Annę Pławecką, która dba o kształcenie uczniów w tym zakresie i sprawuje funkcję koordynatora.

Dla przypomnienia – TIK to nowoczesne technologie w systemie edukacyjnym: wykorzystywanie Internetu, kanałów społecznościowych i urządzeń z tym powiązanych. Stwarza to nieograniczone możliwości dla rozwoju ucznia i przynosi wiele korzyści samej szkole. Działania podejmowane w tym obszarze i realizowane projekty obejmują wiele dziedzin, w których uczniowie naszego liceum niejednokrotnie osiągają sukcesy.

II LO to szkoła rozwojowa i nowoczesna, która nie boi się wyzwań, jest otwarta na nowe pomysły, czego dowodem są właśnie zajęcia TIK w mediach. Innowacyjność w procesie kształcenia pobudza wyobraźnię i inspiruje do odkrywania nowych możliwości. W 2019 r. to klasa IIb będzie uczestniczyć w zajęciach z TIKu, dlatego podzielona została na grupy, z których każda współpracuje z przydzielonym jej nauczycielem. Mamy nadzieję, że będziemy godnie kontynuować pracę naszych poprzedników.

Maria Grabska

IIb