PODRÓŻE (NIE TYLKO) SIEDZĄC W FOTELU

Utworzono: sobota, 16, grudzień 2017

etPo sukcesach projektów eTwinning prowadzonych przez uczniów II LO od 2005 roku Teens on Tour klasy 3c dołączył do zacnego grona nagrodzonych. Do tej pory zdobył już trzy nagrody i pomimo, że projekt już się zakończył, wciąż o nim głośno. A wszystko to za sprawą zwycięstwa w konkursie Move2Laern, Learn2Move.

W projekcie poświęconym XIX-wiecznej koncepcji podróżowania nie ruszając się z fotela wzięło udział 9 szkół: z Polski, Niemiec, Grecji, Francji, Włoch, Albanii, Belgii, Turcji oraz Rumunii. II Liceum Ogólnokształcące im. Czesława Miłosza w Jaworznie reprezentowało jedenastu uczniów obecnej klasy 3C pod opieką profesor Anny Pławeckiej, która jest jednocześnie ambasadorem eTwinningu jako trener kursów online. Projekt zdobył Krajową i Europejską Odznakę Jakości.

Polscy uczniowie w Grecji, a greccy w Polsce? eTwinning zasadniczo nie przewiduje podróży do innych krajów, gdyż obejmuje przede wszystkim współpracę szkół za pomocą mediów elektronicznych. Jednak z okazji 30-tych urodzin programu Erasmus+, Komisja Europejska zaoferowała młodym ludziom nowe możliwości podróżowania i odkrywania Europy.

Dzięki nagrodzie zdobytej w konkursie Move2Learn, Learn2Move, jaką jest ufundowanie podróży do kraju partnera całej grupie wraz z opiekunami już wkrótce będziemy mieli przyjemność gościć greckich partnerów projektowych w naszej szkole. 22 reprezentantów z tego właśnie, położonego w południowo - wschodniej  Europie, kraju przybędzie do nas 19 grudnia 2017 roku, z kolei 11 uczniów klasy 3c wraz z opiekunami wyruszy w odwiedzimy do Aten w kwietniu 2018 roku.

Nasi zagraniczni koledzy i koleżanki oraz ich wicedyrektor i nauczyciele odwiedzą nas tuż przed świętami, co będzie świetną okazją do zapoznania gości z tradycjami i kulturą Polski, a także polskiego Bożego Narodzenia. Oni zaś wprowadzą nas w tajniki swojej kultury i obyczajów, które klasa 3c zgłębi w Grecji na wiosnę.

Michalina Dobrowolska kl. 2d, AP

eql

pql

et3c