Projekt eTwinning z dziedziny przedsiębiorczości doceniony

Utworzono: wtorek, 13, listopad 2018

oznakaCiężka praca uczniów klasy 3A/AB (gr.A) została nagrodzona. Po raz kolejny, podopieczni profesor Anny Pławeckiej zostali odznaczeni Europejską Odznaką Jakości za ukończony projekt eTwinning „Reacting to confrontations and catastrophies with collaboration”.

Jest to wielki zaszczyt, bowiem odznakę tą otrzymują tylko dokładnie wyselekcjonowane projekty, które najpierw musiały otrzymać Krajową Odznakę. Dla uczniów 2 LO jest to juz czwarte takie odznaczenie. Dzięki nabytemu doświadczeniu, jesteśmy w stanie każdy kolejny projekt wykonać na lepszym poziomie. Przedsięwzięcie z 2017 roku można do takich zaliczyć. Ale droga do sukcesu nie była łatwa.

Uczniowie zobowiązani byli wykonywać zadania, które regularnie pojawiały się na stronie Twinspace. Polecenia wymagały znajomości tematu oraz odpowiedniego zasobu słów angielskich z zakresu przedsiębiorczości, co w znacznym stopniu poszerzało znajomość języka. Udawali się do pobliskich przedsiębiorstw i prowadzili dialog. Zdobytą wiedzą dzielili się na publicznym forum.

Jednym z ciekawszych etapów była rozmowa z Greckimi uczniami przez Skype’a. Członkowie projektu przyznają, że wpłynęło to korzystnie na ich znajomość języka, którego używali w praktycznych sytuacjach. Nawiązanie kontaktu międzynarodowego było ciekawym i przydatnym doświadczeniem.

Projekty takie jak ten umożliwiają uczniom zdobywanie praktyki w różnych dziedzinach. Wiadomość o odznaczeniu była wspaniałym zwieńczeniem pracy i zaangażowania uczniów klasy 3A/AB (gr.A). Projekt został doceniony na tyle wysoko, że jego koordynator - Profesor Anna Pławecka – została poproszona do przedstawienia dokonań na Międzynarodowym Forum dotyczącym przedsiębiorczości we  Wrocławiu i Krajowym Forum w Warszawie.

Zuzanna Odrzywołek 2D

• 20171208_111316
  • 20180518_110915

ozn