2D W ŚWIECIE DEMOKRACJI - ETWINNING 2018

Utworzono: wtorek, 30, październik 2018

etNowy rok szkolny to zawsze nowe początki. Po zeszłorocznych ( i wcześniejszych wieloletnich) sukcesach, klasa 2D grupa A pod pieczą pani profesor Anny Pławeckiej przejęła pałeczkę i kontynuuje tradycję eTwinning w II LO, prowadząc kolejny projekt.

Dla niewtajemniczonych, eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. Obecnie nawiązaliśmy współpracę z dwoma zagranicznymi szkołami, w Grecji i w Niemczech.

Tematem tegorocznego projektu są media społecznościowe i ich wpływ na demokracje. W obecnych czasach, internet wpływa na nas i kształtuje nasze poglądy bardziej niż kiedykolwiek. Jako odpowiedzialna młodzież, nie chcemy dać się zmanipulować. W celu zbadania problemu, uczestnicy projektu poszerzają swoją wiedzę w zakresie polityki, danych dotyczących mediów społecznościowych, tworzą ciekawe prezentacje i ankiety chcąc jak najdokładniej przedstawić kwestię. Wszystko oczywiście odbywa się w języku angielskim. Dzięki temu uczymy się wielu nowych słówek, ćwiczymy wypowiadanie się na skomplikowane tematy. Współpraca z ludźmi z różnych kultur i krajów szkoli nasze możliwości pracy w grupie. Biorąc pod uwagę zróżnicowanie kulturalne uczestników, poznajemy ich tradycje i zwyczaje.

Przed nami jeszcze wiele pracy, lecz jeśli przyłożymy się, możemy uczynić wiele dobrego podnosząc świadomość społeczną dotyczącą demokracji i polityki (rzeczy ważnych w życiu każdego obywatela) oraz internetu i jego zagrożeń, nie tylko tych oczywistych.

Zuzanna Odrzywołek, 2D

et1

et2

eto