Tak pomaga LO II

Utworzono: niedziela, 17, grudzień 2017

llGrudzień to czas szczególny, w którym przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie II LO, oprócz sprzątania i robienia świątecznych zakupów, pomyśleli również o tych, których nie stać na godne spędzenie Bożego Narodzenia.

Jak co roku, postanowili zaangażować się w projekt „Szlachetnej Paczki”. Po tygodniu paczka była już gotowa, aby uszczęśliwić potrzebującą rodzinę. Uczniowie wręczyli ją w sobotę 8 grudnia. Zarówno obdarowana rodzina jak i nasi licealiści nie kryli radości oraz wzruszenia na swoich twarzach.

Podobne emocje towarzyszyły szkolnym wolontariuszom podczas akcji organizowanej w sklepie „Biedronka” przez „Caritas Polska”. Uczniowie gromadzili żywność, która następnie została przekazana w postaci paczek dla najuboższych.

Chęci i okazji do niesienia pomocy innym nie brakowało! Być może satysfakcja naszych uczniów z udziału w akcjach świątecznych zaowocuje w przyszłości jeszcze większą chęcią pomagania innym.

Kamila Messaoudi, 2d

• image7
  • image8
  • image9