W II LO profilaktyka najważniejsza – „Wczesne wykrycie raka gwarancją życia”

Utworzono: niedziela, 02, kwiecień 2017

amazonkiW dniach 7-28 marca 2017 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Czesława Miłosza w Jaworznie w ramach ochrony i promocji zdrowia został przeprowadzony program „Wczesne wykrycie raka gwarancją życia”. Programem objęto wszystkich uczniów naszej szkoły.

Działania realizowane były przez Zrzeszenie Amazonek „Szansa” w Jaworznie oraz Urząd Miasta Jaworzna, który współfinansował zadanie w ramach zadania publicznego z ochrony i promocji zdrowia. Program obejmował: edukację zdrowotną dotyczącą tematu raka piersi w ramach prelekcji, instruktaż nauki samobadania piersi z użyciem fantoma, badanie piersi metodą palpacyjną (dla chętnych uczniów i nauczycieli) wykonywany przez Panią położną Marię Żalińską. Bardzo chętnie młodzież uczestniczyła w spotkaniach i wyniosła  z nich cenną lekcję. „ Nie jest wstydem  zachorować na raka piersi, wstydem jest nie dać sobie szansy”, to piękne motto towarzyszyło programowi.

Za cenne informację i realizację akcji serdecznie dziękujemy.

Grono pedagogiczne i uczniowie II LO.

2011 II Liceum Ogólnokształce im. Czesława Miłosza w Jaworznie - W II LO profilaktyka najważniejsza – „Wczesne wykrycie raka gwarancją życia”. All rights reserved