Skocz do:

icona: informacjaStrona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Do góry

Przedsiębiorczości kluczem do samorealizacji

Utworzono: niedziela, 16, grudzień 2018

kluczUczniowie naszej szkoły mieli okazję przekonać się czy warto założyć własną działalność gospodarczą czy też lepiej jest pracować na etacie. Uświadomili sobie również co można robić w czasie wolnym jak zorganizować czas sobie oraz innym. Odwiedzili wymagających ciągłej uwagi, energicznych i hałaśliwych maluszków oraz dowiedzieli się o ile więcej niesie za sobą satysfakcji dawanie komuś czegoś niż dostawanie.

To wszystko za sprawą Jaworznickiego Maratonu Przedsiębiorczości. Aktywny dla naszych uczniów tydzień rozpoczął się od warsztatów organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy. Były one o tematyce „Etat czy praca na własny rachunek”. Uczniowie klas trzecich i drugi mogli zorientować się jakie plusy i minusy niesie prac na etacie oraz własna działalność gospodarcza. Po przedstawionej prezentacji osoby uczestniczące w spotkaniu zostały podzielone na dwie grupy. Jedna z nich to „Etat” a druga „Własna działalność gospodarcza”. Każda miała za zadanie wyszukać jak najwięcej plusów dotyczących swojej kategorii. Nasi uczniowie wykazali się bardzo dużą kreatywnością i ciężko było stwierdzić co jest lepsze.

Kolejnym działaniem był kurs „Animator czasu wolnego”. Uczestnicy przekonali się jak wygląda naprawdę ten zawód i zobaczyli, że nie jest to wcale takie łatwe jak się wydaje. Otrzymali oni niezbędną wiedzę następnie odbyły się różne gry i zabawy. Nie zabrakło tam uśmiechu i dzięki temu uczniowie oderwali się na chwilę od rzeczywistości.

Tydzień zakończyła wizyta w pobliskim żłobku „Łączka Zajączka”. Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami wybrał się tam by umilić dzień najmłodszym i rozdać prezenty. Dzieci były zachwycone, chociaż niektóre początkowo bały się naszego szkolnego Mikołaja. Po chwili przekonały się do gościa, który przybył z dalekiej krainy. Uczniowie spędzili bardzo miło czas na zabawach i uświadomili sobie, że warto też dawać, a nie tylko dostawać. Kilku uczennicom spodobało się to zajęcie bardziej, ponieważ postanowiły zapisać się na wolontariat i charytatywnie pomagać. Cały tydzień i wydarzenia odbywały się pod okiem Magdaleny Paluch.

Natalia Kargul, 2d

klucz

Do góry

Wyszukiwarka

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!
2011 II Liceum Ogólnokształce im. Czesława Miłosza w Jaworznie - Przedsiębiorczości kluczem do samorealizacji . All rights reserved
Powered by Joomla 1.7 Templates
Do góry