Skocz do:

icona: informacjaStrona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Do góry

CZERWONA CZAPKA, BIAŁA BRODA

Utworzono: środa, 12, grudzień 2018

mikolajkiPrzez lata postać biskupa Miry diametralnie przechodziła metamorfozę. Dziś kojarzymy świętego z workiem prezentów, długą siwą brodą, ciepłym czerwonym strojem oraz poluzowaną sprzączką od pasa. Co roku przynosi dzieciom (i nie tylko) upominki jako wynagrodzenie grzecznego i kulturalnego zachowania. A czy uczniom naszej szkoły złożył wizytę?

Od samego rana w szkole panowała mikołajkowa atmosfera. Uczniowie chętnie podtrzymują zwyczaj i zapewne jeszcze do tej pory są ubrani na czerwono, czyli kolor w jakim gustuje nasz ulubiony święty. Każdy z niecierpliwością oczekuje momentu w którym zabrzmi charakterystyczny dzwonek i ukarze się sam On. Około godziny 10 otworzył drzwi pierwszej z klas w towarzystwie żony, anioła oraz swojego renifera Rudolfa. Chętnie zaproponował poczęstunek, który osłodził lekcje naszym uczniom.

Postanowiliśmy iść śladem Mikołaja i nie tylko dostawać ale również dawać. Grupka uczniów pod opieką Profesor Magdaleny Paluch wybrała się do pobliskiego żłobka aby rozdać dzieciom prezenty oraz umilić czas poprzez zabawę. Radość maluchów była niewyobrażalna! Ciężko było oderwać się od słodkich twarzyczek i wrócić z powrotem do budynku szkoły.

Jednak to nie wszystko co oferujemy innym. W naszych murach po 16 odbył się występ mikołajkowy dla najmłodszych. Grupa uczniów zorganizowała spotkanie z Mikołajem oraz pogawędkę o jego zwyczajach. Ponadto śpiewaliśmy wspólnie z naszymi młodymi gośćmi piosenki o klimacie świątecznym. 6 grudnia to magiczny dzień, który uczy, że największą radość sprawia właśnie podarunek odrobiny szczęścia.

Oby za rok Święty Mikołaj również odwiedził nasze progi. Czekamy z niecierpliwością.

Szymon Księżarczyk, 2d

  • m1
  • m2
  • m3
  • m4
  • m5
  • m6
  • m7
Do góry

Wyszukiwarka

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!
2011 II Liceum Ogólnokształce im. Czesława Miłosza w Jaworznie - CZERWONA CZAPKA, BIAŁA BRODA. All rights reserved
Powered by Joomla 1.7 Templates
Do góry