Matura na wysokim poziomie w II LO

Utworzono: piątek, 07, lipiec 2017

Niedawno maturzyści otrzymali długo oczekiwane zaświadczenia o wynikach egzaminu maturalnego. W tym roku tradycyjnie II Liceum Ogólnokształcące może się pochwalić zdawalnością na wyjątkowo wysokim poziomie.

Serdecznie gratulujemy naszym absolwentom doskonałych wyników i cieszymy się tym, że nauka w naszym liceum zaowocowała tak wysokimi rezultatami. Od lat niepowtarzalnym atutem II LO jest wysoka zdawalność egzaminów maturalnych.

• zdawalność w kraju –  78,5%,   84,4% ( LO)
  • zdawalność w woj. śląskim - 77,0%,   83%(LO)
  • zdawalność w Jaworznie- 73,98,     81,33%(LO)
  • zdawalność w II LO – 98,7 %

Warto podkreślić wysokie wyniki matury z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym. Nasi absolwenci, mimo że w szkole nie ma klas dwujęzycznych, zdali ten trudny egzamin bardzo wysoko, najlepszy wynik w szkole to 95%. Cieszy nas to tym bardziej, że język angielski na poziomie dwujęzycznym jest wysoko punktowany w procesie rekrutacji na uczelnie wyższe.

II LO serdecznie gratuluje absolwentom świetnych efektów. Życzymy Wam wspaniałych najdłuższych wakacji w życiu!

„Dwójka” gwarancją wysokiej jakości kształcenia.

2011 II Liceum Ogólnokształce im. Czesława Miłosza w Jaworznie - Matura na wysokim poziomie w II LO. All rights reserved