TAK SIĘ BAWI/UCZY LO2 cz.3

Utworzono: poniedziałek, 11, czerwiec 2018

Wycieczki krajowe i zagraniczne

I na koniec kropka nad „i”, czyli możliwość spędzenia kilku dni w gronie serdecznych przyjaciół z klasy i szkoły na wyjeździe w różne strony Polski i Europy. Taką możliwość każdego roku daje II LO. Wszystko zwykle zaczyna się już we wrześniu, kiedy to „pierwszaki” jadą na obóz integracyjny. W tym roku szkolnym byli w Istebnej. Potem drugoklasiści mają swój czas integrując się podczas Rajdu drugoklasisty np. do Doliny Będkowksiej, jak miało to miejsce w październiku 2017. Trzecioklasiści natomiast zimą biorą udział w tygodniowym przygotowaniu do matury z przedmiotów obowiązkowych w Porąbce. Wrocław, Zakopane, Kotlina Kłodzka, to tylko niektóre destylacje, które wybrali  tym roku uczniowie LO2. Jednak czując się obywatelami Europy, zgłębiwszy znaj ość języków obcych, licealiści chcą się przetestować również poza Polską. Dlatego w bieżącym roku szkolnym licealiści odwiedzili w kwietniu Ateny w Grecji, wygrywając tę tygodniową podróż w konkursie Move 2Learn, Learn2Move ogłoszonym przez Komisję Europejską po swoim aktywnym uczestnictwie w projekcie eTwinning. W czerwcu uczniowie z całej szkoły mieli możliwość zwiedzić Wiedeń, Pragę i Morawy. Piękna pogoda była tylko dodatkiem do oglądanych miejsc.

II LO, oprócz rzetelnego przekazywania wiedzy, to szkoła stawiająca na wszechstronny rozwój, dająca możliwość wyboru, odpowiadająca na różnorakie zainteresowania, ubogacająca osobowość, a jednocześnie stawiająca na przygotowanie do studiów na wszelkich kierunkach i uczelniach, również zagranicą. Tutaj nie można się nudzić.

• SAM_2063

2011 II Liceum Ogólnokształce im. Czesława Miłosza w Jaworznie - TAK SIĘ BAWI/UCZY LO2 cz.3. All rights reserved