Święto wolności

Utworzono: sobota, 18, listopad 2017

11 ListopadTo już 99lat niepodległej Polski. Uczniowie II LO przedstawili chwytające za serce teksty Polskich pisarzy, oraz trudną historię naszego kraju. W dzień poprzedzający święto narodowe całe LO2 wysłuchało pięknej piosenki o wolności wykonaną przez Maćka Kowala i szopenowskich utworów granych przez Adę Gołas.

Klasa 3a przystępnie przekazała nam wiedzę o powstaniach narodowych i odzyskaniu niepodległości. Nie zabrakło też podziękowań Dyrektor Szkoły. Uczniowie w ten dzień byli ubrani elegancko i z klasą, dziękujemy jeszcze raz.

Następnego dnia reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w obchodach miejskich tego święta. Poczet sztandarowy godnie zaprezentował się w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny na specjalnej mszy świętej. Natomiast Samorząd Uczniowski złożył kwiaty pod pomnikiem żołnierzy wyklętych.

Nikola Musiał, 2d

• PB100013
  • PB100024
  • PB100034