Uczniowie Dwójki na Politechnice Śląskiej

Utworzono: środa, 12, grudzień 2018

politW czwartek 19 listopada 2018 grupa fizyczna i chemiczna poszerzała swoją wiedzę podczas wyjazdu na Politechnikę Śląską w Katowicach. Klasy 3c i 3a pod opieką nauczycielki chemii profesor Bożeny Palian i nauczyciela fizyki profesora Jacka Piątka odwiedziły Wydział Inżynierii Materiałowej, gdzie uczestniczyli w zajęciach z chemii i fizyki.

Wykonaliśmy wiele doświadczeń m.in. wyznaczyliśmy ładunek właściwy za pomocą magnetronu, znajdowaliśmy zależność oporu od temperatury w przewodnikach oraz przeprowadzaliśmy charakterystykę prądowo-napięciową. Jesteśmy pewni, że zdobyta wiedza pomoże nam podczas nadchodzącej matury.

Gdy tylko Pani profesor opuściła swoich ulubieńców, zaczęła się nasza chemiczna (nieoficjalna!) potyczka, ale tak na prawdę każda z 4 grup miała na celu pokazać to, że jest najlepsza, a młodzi fanatycy chemii są nieustraszeni. Zachwyciliśmy chemicznych Opiekunów swoją wiedzą i chemicznym polotem do tego stopnia, że pochwalili nas przed naszą chemiczną mentorką. Do tej pory nie jesteśmy pewni, kto był bardziej wykończony tym chemicznym maratonem - czy my, czy biedni uczelniani Opiekunowie?...

• r1
  • r2
  • r3