11 listopada-jedna data, wiele powodów do dumy

Utworzono: czwartek, 15, listopad 2018

100latNasza szkoła po raz kolejny stanęła na wysokości zadania. W piękny, uroczysty i wzruszający sposób pokazaliśmy szacunek dla tradycji, uroczystości narodowych, a przede wszystkim dla naszego kraju. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy liceum oddali hołd ojczyźnie.

W tym roku udało nam się to nie tylko dzięki odświętnym, galowym strojom i bogatemu, chwytającemu za serce apelowi. Rok 2018 jest rokiem szczególnie ważnym dla nas-Polaków, gdyż celebrujemy 100-lecie wyjścia z niewoli przez nasz kraj. Z tej okazji wzięliśmy udział w ogólnokrajowym projekcie, który polegał na zaśpiewaniu całego hymnu państwowego, dokładnie o godzinie 11:11. Miał on na celu zbliżenie do tradycji, polskości, a także do siebie nawzajem. Było to niesamowite przeżycie dla każdego z nas.
Potem mogliśmy cieszyć oczy i uszy na apelu, który przygotowała dla nas klasa 3 a/b pod czujnym okiem Pani profesor Agnieszki Białas. Wzięły w niej udział także  uczniowie z innych klas. Trzeba przyznać, że było to wystąpienie na bardzo wysokim poziomie. Przytoczono najważniejsze informacje dotyczące historii naszego narodu, przeplatając je występami recytatorskimi oraz pieśniami narodowymi, które w piękny i pełen emocji sposób zaprezentowali zdolni uczniowie 2 LO.
Wszystko to miało miejsce 09.11.2018 roku. Bez wątpienia był to wyjątkowy dzień dla naszej szkoły, podczas którego zostało poruszone niejedno serce. Możemy być dumni z siebie, gdyż  oprócz tego, że stanowimy jedność szkolną, pamiętamy także o tym, że wszyscy jesteśmy Polakami. Potrafimy wzajemnie sobie o tym przypominać, poszerzać naszą wiedzę i wspólnie cieszyć się z sukcesów kraju.

Aleksandra Bazarnicka, 2d

2011 II Liceum Ogólnokształce im. Czesława Miłosza w Jaworznie - 11 listopada-jedna data, wiele powodów do dumy. All rights reserved