Ostatni dzień października

Utworzono: wtorek, 13, listopad 2018

hHalloween w naszej szkole jest z roku na rok coraz bardziej popularne. Może dlatego, że osoby przebrane mogły liczyć na pobłażliwość nauczycieli, a kartkówki omijali szerokim łukiem. Tego dnia mogliśmy podziwiać na korytarzach przerażające, śmieszne i pomysłowe stroje, np. domina, wikinga, lekarza, więźniów, sumo, czy nawet flaminga! Makijaż niektórych uczniów mógłby zawstydzić niejednego profesjonalnego charakteryzatora.

W średniowieczu nadano temu świętu nazwę All Hallows Eve - co znaczy - Wigilia Wszystkich Świętych. Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Niektórzy lubią w ten dzień obejrzeć straszny film, czy iść z przyjaciółmi zbierać cukierki. Halloween ma niepowtarzalną atmosferę i tylko w ten jeden dzień, możemy spotkać chodzących w przebraniach ludzi, którzy jak niby nic robią zakupy, czy wyprowadzają psy.

Obchody tego dnia zapadną nam głęboko w pamięć oraz z niecierpliwością czekamy na przyszły rok i nowe pomysły na stroje!

Liliana Polak, 2d

• image1
  • image2
  • image3