CZAS ŚWIĘTOWANIA

Utworzono: poniedziałek, 15, październik 2018

DENSłońce, ciepło, kasztany, kolorowe liście, złota polska jesień, czyli jednym słowem – październik, a skoro październik, to i Święto Edukacji Narodowej. W naszej szkole jego oficjalne obchody miały miejsce w piątek 12. października.Nasze świętowanie miało, można by rzec, dwa oblicza – bardziej i mniej oficjalne.

W pierwszej części odbyło się tradycyjne przekazanie Sztandaru Szkoły nowemu Pocztowi sztandarowemu oraz Ślubowanie pierwszaków. Nowi uczniowie, w obecności Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i całej społeczności szkolnej złożyli przysięgę: uczyć się, dbać o dobre imię szkoły, pracować na rzecz wspólnego dobra. W tym jakże ważnym dla nich dniu otrzymali od Samorządu Uczniowskiego drobne upominki w postaci wycinanych, symbolicznych kotków.

Druga, "mniej oficjalna" część obchodów, to oczywiście przygotowana przez klasę 3A (której wychowawcą jest Pan Witold Ochman) akademia. Występ trzecioklasistów potrafił rozbawić  wszystkich na sali. Ich przedstawienie zostało także uświetnione występem zespołu muzycznego "Chłopaki do Wzięcia". Zagrali tak wspaniale, że nawet niektórzy widzowie poderwali się z miejsc i zaczęli tańczyć. Całość zakończyły wzruszające życzenia skierowane przez przewodniczącego szkoły, Jasia Kośmidra, do wszystkich pracowników.

Cały dzień był pełen radości i uśmiechów, wszystkim dopisywały humory. Uczniowie nie byli pytani, pracownicy szkoły otrzymali od wszystkich serdeczne życzenia płynące prosto z serc oraz wspaniałe upominki. Atmosfera już do końca dnia była bardzo pogodna i mile wprowadziła wszystkich w ciepły, pogodny weekend.

Jakub Korzonek, 2d

2011 II Liceum Ogólnokształce im. Czesława Miłosza w Jaworznie - CZAS ŚWIĘTOWANIA. All rights reserved