Wspólną drogą do zwycięstwa

Słoneczna pogoda, symfoniczne ćwierkanie ptaków, łagodny wiatr za oknem są pierwszymi oznakami zbliżającej się wiosny. To idealny czas dla każdego początkującego jak i zaawansowanego sportowca, aby aktywnie rozpocząć sezon.

Słoneczna pogoda jest przez nich mile widziana, a każda chwila spędzona na świeżym powietrzu sprawia wiele radości i przynosi ogromną satysfakcję. Nasza szkoła również preferuje zdrowy tryb życia, dlatego corocznie organizuje zawody między klasowe z piłki siatkowej w czasie rozpoczęcia się kalendarzowej wiosny.

,,Powitanie wiosny’’ tak dokładnie brzmi pełna nazwa turnieju siatkarskiego. Celem rozgrywek jest udowodnienie jak zgranie zespołu jest ważnym aspektem. Każda klasa zdobywa doświadczenie podczas lekcji wychowania fizycznego, co przekłada się na organizację gry na boisku. Nie liczy się przewaga wzrostu, różnica wieku lecz umiejętności tudzież zdolności wykorzystywane w tej dziedzinie sportowej.

W sporcie tak samo jak i w życiu często o wygranej decyduje przypadek i trochę szczęścia, które nie zaszkodzi mieć zawsze w kieszeni. Przedstawiciele poszczególnych klas losowali karteczki z numerami w celu ustalenia układu i terminów meczów. W konkursie swój udział mogła zgłosić każda klasa z dowolna liczbą zawodników. Jedynym warunkiem, który musiał zostać spełniony była liczba grających na boisku dziewcząt, w tym przypadku wynosiła ona minimalnie dwie osoby na klasę. Nad przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego mgr Agnieszka Białas wraz z mgr Maciejem Czerwińskim.

Udział wzięło łącznie dziewięć klas co oznacza, że tylko dwie klasy nie zgłosiły chęci przystąpienia do zawodów. Pierwsze mecze zagrały klasy : 2c i 3c, 2a i 2d, 1a wraz z 1b oraz 3ab. Mecz o miejsce trzecie rozstrzygnął się pomiędzy zawodnikami klasy 3c oraz 2a. Trzymająca w napięciu atmosfera w ostatnim secie zdecydowała o przewadze drugoklasistów. Podsumowując, miejsce pierwsze w rozgrywkach zdobyła klasa 3a, miejsce drugie zajęła 3ab, a na miejscu trzecim znalazła się klasa 2a.

Przewaga trzecioklasistów na podium zdecydowanie powitała wiosnę w zwycięskim stylu. Energia i witalność graczy zaowocowała, a zaangażowanie każdego ucznia zostało docenione. Sport budzi w ludziach wiele różnorodnych cech, poczucie woli walki i chęć wygranej. Cieszymy się, że nasze liceum organizuje swoim podopiecznym tego typu rozrywki, a my możemy pochwalić takimi wynikami.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za uczestników kolejnej edycji rozgrywek w następnych latach!

Wiktoria Ziemianek 2d

• Powiększ zdjęcie 2a