Na ratunek Ziemi

Nasza planeta z roku na rok jest w coraz gorszym stanie. Wszędzie można spotkać porozrzucane butelki, puszki, papiery… Śmieci są głównymi wrogami natury, a chętnych do ich zbierania niestety brakuje.

Z myślą o czystym środowisku powstała ogólnoświatowa akcja #TrashChallenge. Ma ona na celu wysprzątanie zaśmieconych i brudnych terenów, a odbywa się poprzez nominację kolejnych osób. Jaworznickie szkoły postanowiły wziąć udział w „śmieciowym wyzwaniu”. Oczywiście nasze liceum również nie mogło przejść obojętnie obok takiego wydarzenia i zdecydowało, że podejmie się wyzwania.

Klasy 1B i 1C zadbały o to, aby wokół naszej szkoły nie pozostała ani jedna sterta śmieci. Uczniowie posegregowali wszystkie przedmioty i przyczynili się do poprawy środowiska. Pokazali, że warto dbać o naturę, bez której przecież życie nie mogłoby funkcjonować. Z pewnością zainspirowali niejedną osobę do posprzątania swojego otoczenia. Wyzwanie to można równocześnie nazwać niecodzienną lekcją przyrody, dzięki której uczestnicy wzbogacili swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie ekologii. Warto naśladować ich działania i zaangażowanie.

Nasi uczniowie przekonali się na własnych oczach, jak piękna jest Ziemia bez śmieci i brudu. Udowodnili, że jeszcze nie jest za późno i warto ratować Ziemię. Oby kolejne osoby dołączyły do wyzwania. Im więcej będzie takich wydarzeń, tym piękniejszy będzie nasz świat. Akcja #TrashChallenge w naszym liceum trwała 2 dni, a miała miejsce 28 i 29 marca. IILO nominowało do wyzwania Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Królowej Jadwigi.

Adam Messaoudi, 2D