Witaj Maj, trzeci Maj…

Obchody tego święta wzmacniają nasze poczucie świadomości narodowej oraz pogłębiają więzi z ojczyzną. Dokładnie 228 lat temu uchwalono konstytucję, którą należy traktować jako główny filar polskiego prawa.

Nasz naród jako pierwszy w Europie postanowił wprowadzić w życie takie rozwiązanie, po części był to kompromis szlachecko - królewski. Jest to nasz powód do dumy, dlatego też z murów naszej szkoły wyłoniła się delegacja złożona z członków samorządu oraz pocztu sztandarowego, by uczcić kolejną rocznicę tego wydarzenia.

Nasi przedstawiciele wzięli  udział we mszy świętej, a następnie wraz z resztą uczestników i orkiestrą przemaszerowali pod pomnik niepodległości na rynku naszego miasta, by tam kontynuować uroczystość. Po krótkim przemówieniu władz naszego miasta oraz programie artystycznym, nadeszła chwila, która była ogromną niespodzianką; a było to rozdanie nagród zdobytych w Wojewódzkim Konkursie Pocztów Sztandarowych.

Możemy z dumą powiedzieć, że uczniowie naszej szkoły miesiąc wcześniej ciężko pracowali pod okiem Pana profesora Czerwińskiego, by zostać docenionym przez jury, co sprawiło, że zdobyliśmy podium. Nasza reprezentacja w składzie: Bartosz Paluch, Wiktoria Ziemianek i Liliana Polak, znalazła się na 2 miejscu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs był zorganizowany przez SP nr 13 w Jaworznie, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna oraz Śląskiego Kuratora Oświaty. Samo wydarzenie miało miejsce początkiem kwietnia  w Młodzieżowym Domu Kultury. Cały konkurs rozpoczynał program artystyczny młodszych uczestników, jak i rozdanie nagród zwycięzcom zmagań konkursowych w wiedzy o Polskich Symbolach Narodowych. Następnie nasi koledzy zaprezentowali się przed czujnym okiem komisji. Mimo ogromnego stresu nasza szkoła odniosła sukces.

Gdy emocje nieco opadły ceremonia została zakończona poprzez złożenie kwiatów na rynku miasta.

Szymon Księżarczyk, 2d

Aleksandra Florczyk, 2d