SŁOWNA SZERMIERKA

29 kwietnia 2019

Urządzenia podłączone do Internetu znane jako Internet rzeczy stają się coraz bardziej popularne. Jednym z zagadnień, z jakim wiąże się to pojęcie, jest ochrona prywatności. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zmierzyć się z tym tematem w debacie.

Priorytetowe dla rozwoju jest bezpieczeństwo i ochrona danych, które również ciągną za sobą wiele niebezpieczeństw. Czy Internet Rzeczy może wpływać na bezpieczeństwo danych osobowych w szkole? Przedstawiciele klasy 2D tym razem wzięli udział w debacie poświęconej tematowi „Nasze dane osobowe są bezpieczne w szkole w dobie Internetu Wszechrzeczy’’. Drużyna w składzie: Zuzanna Odrzywołek, Jakub Banasik i Igor Kolka miała za zadanie bronić tematu, a ich oponentami byli uczniowie z CKZiU w Jaworznie. Nasi uczniowie wykazali się szeroką wiedzą i odpowiednim przygotowaniem, ale niestety do awansu brakło paru punktów.

- Mieliśmy zaszczyt brać udział w tej debacie. Niestety czujemy lekki niedosyt, ale motywuje nas to do dalszego działania – skomentowali uczestnicy debaty.

Warto jednak dodać, że nasza koleżanka została wyróżniona jako najlepszy mówca debaty. Wydarzenie to organizowała Młodzieżowa Rada Miasta Jaworzna, a opiekunem naszej drużyny była pani profesor Małgorzata Kurnik.

Marzena Suska, 2D