Angielskie gotowanie

2 czerwca 2020

Świat kulinarnych przepisów kryje w sobie skarbnicę tajemnic, a także możliwość ich rozwikłania, nikt jednak nie spodziewał się, co może kryć się za zwyczajnym gotowaniem w języku angielskim.

"Today I want to show you how to cook the best, healthy meal in 3 minutes... Enjoy your Meal" - to jedno z licznych zdań, jakie podopieczni II Liceum wymówili w czasie lekcji online.

W ramach zajęć języka angielskiego uczniowie klasy 2b pod czujnym okiem pani profesor Anny Pławeckiej postanowili sprawdzić swoje zdolności kulinarne. Każdy z nich w ramach zajęć miał  przyrządzić swój ulubiony posiłek. Angielskojęzyczny, trzyminutowy filmik musiał zawierać przepis, proces gotowania i efekt końcowy. Od początku aż do ostatnich chwil emocje towarzyszące prezentacjom można było kroić nożem. O komentarz poprosiłam jedną z uczennic klasy 2b -"Angielski od kuchni był ciekawym doświadczeniem, które sprawiło, że zaczęłam podziwiać wszystkich profesjonalnych blogerów kulinarnych".

Nowe doświadczenia przypomniały, jak ważną rolę pełni język obcy w codziennym życiu.  Dzięki nowoczesnej formie zajęć zdalnych uczniowie mogli przyswoić wiedzę i nowe umiejętności praktyczne w innej formie kształcenia, która okazała się trafionym pomysłem. Pomimo zaistniałej sytuacji panującej na świecie młodzież chętnie angażuje się w zdalne nauczanie oraz aktywnie bierze udział w nowych wyzwaniach.

Wszyscy uczniowie stwierdzili jednomyślnie, że nabyte umiejętności przydadzą im się w trakcie szukania pracy wakacyjnej, która pomoże szlifować język angielski i zweryfikuje dotychczasową wiedzę. Ponadto znaczna część blogów kulinarnych jest w języku obcym, który dla uczniów klasy 2b nie będzie już żadnym utrudnieniem w gotowaniu.

Po prezentacji swego ulubionego dania uczniowie podzielili się nie tylko ciekawymi przepisami, ale i zabawnymi historyjkami, które wydarzyły się w czasie przygotowywania potraw.

Magdalena Stadnicka 2b

• Powiększ zdjęcie 1