Jesteś tutaj: Start / Start / Internetowy wykład

Internetowy wykład

16 maja 2020

Parę dni po majówce uczniowie klas pierwszych wzięli udział w internetowym wykładzie, który przeprowadził profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dr hab. Artur Walasik. Pan Profesor jest powszechnie szanowanym absolwentem naszego liceum.

Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Każdy mógł wziąć w nim udział, a zapis wykładu jest dostępny w sieci. Profesor Walasik, jak sam przyznał, zachwycił się poziomem wiedzy i zainteresowania naszych uczniów.

Dyskusjom nie było końca, uczniowie często włączali się do rozmowy z panem Profesorem, a ten chętnie odpowiadał na wszystkie zadawane pytania. Z rozmów z uczniami wynika, że wynieśli oni sporo z tego spotkania i z przyjemnością wezmą udział w kolejnym wykładzie.

Pan Profesor zapewnił uczniów, że to nie ostatnie takie spotkanie. Stwierdził, że z miłą chęcią wygłosi kolejny wykład dla wszystkich zainteresowanych. Chociaż liczba uczniów zgłaszających swój udział w wykładzie przekroczyła oczekiwania, to zapisy nadal trwają. Wszyscy chętni zarówno pierwsze, jak i drugie klasy mogą wsiąść udział w kolejnym spotkaniu.

Pomimo niesprzyjających okoliczności pamiętajmy o tym, że nauka wcale nie musi być nudna. Nie trzeba spędzać długich godzin przed komputerem czy nad książkami, aby nauczyć się czegoś nowego. Warto czerpać wiedzę od osób, które w ciekawy sposób chcą i potrafią ją przekazać. Zapraszamy serdecznie na kolejny wykład. Trzymajcie się ciepło i do zobaczenia.

Wanessa Blecharz 2b

• Powiększ zdjęcie UE