Talent i praca popłaca

12 maja 2020

Uczniowie są skarbnicą talentów, a jednym z głównych zadań szkoły jest te talenty odkryć i pielęgnować, aby w przyszłości mogły owocować.

II liceum ogólnokształcące im. Czesława Miłosza w Jaworznie wychowało już wiele młodych talentów. Jednym z powodów do dumy jest Anna Guzik, tegoroczna absolwentka, która uczęszczała do klasy 3D. Na swoim koncie ma wiele sukcesów, szczególnie w dziedzinie znajomości języka Angielskiego.

W drugiej klasie wraz z grupą równie uzdolnionych rówieśników wzięła udział w międzynarodowym projekcie eTwinning. Współpracowali oni ze szkołami z Grecji i Niemiec, starając się wspólnymi siłami odnaleźć odpowiedź na pytanie czy media społecznościowe zabijają demokrację. Przez 15 miesięcy dokumentowali wszystkie ważne wydarzenia w naszym kraju i śledzili losy demokracji również w krajach partnerskich tego projektu. Zdobyli Krajową Odznakę Jakości i główną nagrodę w 66 edycji europejskiego konkursu współorganizowanego przez Niemieckie Krajowe Biuro eTwinning.

Jednym z kolejnych osiągnięć Ani jest bardzo dobry wynik w XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie. Odpowiada to zajęciu II miejsca na podium. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu, który łączył zagadnienia zarówno językowe jak i kulturoznawcze. Uczestnicy musieli również samodzielnie opracować anglojęzyczne lektury. Nie była to pierwsza próba sił Anny w tym konkursie. W ubiegłej XIX edycji zajęła bowiem „wynik dobry”, czyli III miejsce.

Powtarzalność tak wysokich wyników to owoc talentu, ale przede wszystkim ciężkiej pracy. Jej zapał do nauki i chęć polepszania swoich wyników jest godny podziwu. Ania z pewnością stanie się inspiracją dla niejednego młodego człowieka wkraczającego w dorosłość. Trzymamy kciuki za jej dalsze sukcesy i czekamy na odkrywanie kolejnych młodych talentów. Zgodnie ze słowami Pieśni LO2 „Marzeń masz być ambasadorem”.

Iga Musiorska 2b

• Powiększ zdjęcie Ania Guzik