Jesteś tutaj: Start / Aktualności / ŻYWE OBRAZY

ŻYWE OBRAZY

7 maja 2020

Dzieła sztuki potrafią zadziwiać, podobnie jak niepowtarzalne prace wykonane przez uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego  w Jaworznie.

W ramach zajęć z plastyki uczniowie klasy I AP i I BP podjęli  wyzwanie polegające na stworzeniu “żywego obrazu”. Uczniowie wybrali dzieło sztuki, a następnie za pomocą charakteryzacji, rekwizytów, w stworzonej przez siebie scenografii starali się upodobnić do bohaterów znanych obrazów czy rzeźb. Ukazując własną wizję, wykazali się pomysłowością i nowatorstwem.

Nasi szkolni artyści, realizując swoje zadania, pokazali niezwykłą kreatywność oraz zaangażowanie, jednocześnie świetnie się bawiąc razem z rodzeństwem, rodzicami i nie tylko, tworząc własne wspaniałe i wyjątkowe prace, małe dzieła sztuki.

Zachęcamy do włączenia się do zabawy, własne prace można udostępnić przykładowo na instagramie, oznaczając nasz szkolny profil (lo2_jaworzno).

Jakub Jasiołek IIB

• Powiększ zdjęcie 3