LO2 i Noc Biologów

28 stycznia 2020

To ogólnopolska akcja, w której biorą udział uniwersyteckie Wydziały Przyrodnicze z całej Polski. Młodzi biolodzy z LO2 z klasy: 1bg, 1bp i 2c mieli okazję uczestniczenia w tym interesującym wydarzeniu.

Pod osłoną nocy zwiedzili nowoczesne laboratoria, zapoznali się z tematyką badawczą, realizowaną przez naukowców Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Przyrodniczego w Katowicach. Brali także udział w ciekawych wykładach o akwoporynach, roślinnych organizmach inwazjnych oraz przystosowaniu ptaków do postepujacego globalnego ocieplenia. Mimo późnej pory, nasi uczniowie wykazali się umiejętnością koncentracji, sporą wiedzą i otwartym umysłem, dzieki temu udało im się wygrać w tematycznych konkursach.

Uczniowie uważają, że taki rodzaj zajęć rozwija wśród nich zainteresowania biologiczne, a także umacnia przekonanie o słuszności podjętej decyzji, co do obecnego, jak i dalszego kierunku kształcenia. Zatem obiecujemy, że za rok, po raz kolejny LO2 weżmie udział w Nocy Biologów.

Opiekunowie wyjazdu na IX NOC BIOLOGÓW: mgr Małgorzata Szafrańska i mgr Olga Kania.