LO2 pełne życzliwości

29 stycznia 2020

Od wielu lat Liceum Ogólnokształcące nr 2 im. Czesława Miłosza w Jaworznie cechuje się życzliwością, o czym świadczy uczestnictwo jego uczniów w szeregu akcjach charytatywnych. Także i pierwsze półrocze roku szkolnego 2019/2020 było bardzo aktywne.

Nasza szkoła uczestniczyła w aż 5 akcjach - począwszy od zbiórki karmy dla kotów, po zabawę mikołajkową dla najmłodszych.

Pierwszą akcją, w jakiej uczestniczyło LO2, była "Zbiórka karmy i żwirku dla kotów TOZ - Jaworzno". W przeciągu zaledwie miesiąca udało się zebrać aż 19 paczek suchej karmy oraz prawie 110 opakowań mokrej - w tym 102 saszetki i 7 puszek. Uczniowie z miłą chęcią podali pomocną "łapę" kociakom, które z pewnością są im bardzo wdzięczne. Akcja "Kromka chleba" (zbiórka przypraw dla jadłodajni dla osób ubogich i bezdomnych) jest kolejną akcją, w której licealiści wzięli udział. Szkole udało się zebrać ponad 300 przypraw! Niezły wynik, prawda? Mamy nadzieję, iż każda z tych przypraw przyda się ludziom potrzebującym pomocy. Oczywiście nie obyło się bez pomocy futrzakom ze schroniska w Mysłowicach. Koce, karma, zabawki, smycze - wszystko co potrzebne, aby naszym czworonożnym przyjaciołom było dobrze. Ostatnią zbiórką żywności w tym półroczu była akcja "Tak, pomagam" w sklepie Biedronka - udało się zebrać ponad 340kg żywności w zaledwie 3 dni! Jest to fenomenalny wynik, licealiści mogą być z siebie dumni, wykonali na prawdę dobrą robotę. Ostatnią akcją były Mikołajki dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej. Gry i zabawy były rozmaite. Podobało się najmłodszym, jak i najstarszym. Był również Mikołaj, który wręczył pociechom prezenty. Jak co roku kilku wybranych uczniów miało okazję uczestniczyć w wycieczce na inaugurację projektu "Młodzi Jałmużnicy Caritas - Sosnowiec", podczas której dostali podziękowania za czynny udział w akcjach charytatywnych oraz zaproszenie na kolejny rok współpracy z Caritas.

Pierwsze półrocze na pewno znajduje się w kategorii "życzliwych i pełnych wrażeń". LO2 może być dumne ze swoich działań, ponieważ wielu ludzi, a nawet zwierząt, którym uczniowie pomogli, są im niezmiernie wdzięczni. Oby przyszłe półrocza, jak i następne lata również były pełne akcji charytatywnych.

Kamila Wojewoda IIB